Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie do obserwujących tagu #prawo.

Kupiliśmy z żoną wózek dla dwójki dzieci z oferty na stronie jednej z sieci sklepów z wózkami. Jest to oferta wózka z wystawy, w opisie jest wyraźnie napisane że to model wózka Phil Teds Vibe 3. Do tego modelu dołączone jest dodatkowe siedzenie dla 2 dziecka i jest ono rozkładane, co jest również napisane na stronie z ofertą. Otrzymaliśmy wózek Vibe 3 z dodatkowym siedzeniem ze starszego modelu - to siedzenie jest nierozkładane i uniemożliwia ono złożenie całości wózka co jest nowością właśnie dla Vibe 3 - w starszych modelach trzeba było to nierozkładane siedzisko wyciągać przed złożeniem.

Jest jakaś podstawa prawna, żeby ubiegać się o wymianę tego siedziska na kompatybilne z modelem Vibe 3? Napisałem do nich dokładnego maila z opisem i zdjęciami, na co oni oddzwonili do żony z informacją, że jeśli chcemy to bez problemu możemy oddać całe zamówienie. Dodam, że na paragonie jest osobno liczone wózek i dodatkowe siedzisko.

Szukałem jakiegoś dokumentu na stronie UOKiK, ale niestety nie jestem w stanie sam niczego sensownego tam znaleźć.
  • 5
  • Odpowiedz
@jakub131: Mógłbyś napisać dlaczego za bezsensowną walkę? Skoro zamówiłem towar i dostałem niezgodny z umową? Dla mnie to wygląda tak, że będą ten wózek wciskać do momentu aż ktoś się nie skapnie że dostał złe siedzisko.
  • Odpowiedz
@MatekGagatek: W wielkim skrócie. Nie wiem ile zaoszczędziłeś na tym zakupie, ale wątpię aby było to więcej j jak 400-500 zł, ale:
- wdając się w spór i tak powinieneś niezwłocznie odesłać wózek wraz z siedziskiem jeżeli są to produkty niezgodne z opisem. Jeżeli produktem niezgodnym jest tylko siedzisko to odsyłasz siedzisko wraz z wezwaniem do wydania zakupionego przedmiotu (w tym miejscu trzeba upewnić się czy produkt - wózek i siedzisko
  • Odpowiedz
@jakub131: Dziękuję bardzo! Na całym zakupie oszczędziłem równe 1000 zł, cena nowego na ich sklepie to jest 3545, towar z ekspozycji kosztował w całości 2545. Na paragonie mam napisane, że wózek kosztuje 2000 zł oraz siedzisko 545. Na stronie nie ma żadnej informacji, że siedzisko jest ze starszej wersji. Ba! Konsultantka zapewniała, że różni się od nowego jedynie kilkoma rysami na stelażu. Niestety telefonicznie, nikt tej rozmowy nie nagrał.

Masz rację,
  • Odpowiedz