Wpis z mikrobloga

czy 1,23V (pod obciążeniem spada do 1,19, ale nic nie wywala i jest stabilnie, nie bawiłem się llc) na stocku dla i7 6700k to sensowna wartość dająca jeszcze rozwinąć skrzydła? Nie podkręcałem jeszcze intela żadnego, do tej pory tylko #amdcwel i nie wiem jak to jest z prockami niebieskich. temperatury maksymalne jakie udało mi się uzyskać to ok 62C, w codziennym użytkowaniu nie przekracza 60 na najgorętszym rdzeniu. różnica między rdzeniami to średnio ok 4C, więc może glut nie jest aż tak tragiczny.
chłodzenie zwykle powietrzne, scythe ashura plus 2x noctua nf f12 czy jakoś tak (wiatraki niezbyt piękne, ale piekielnie wydajne). Zastanawiałem się nawet trochę nad aio lc, ale boję się, że coś się popsuje i mi zaleje komputerek

#pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teh4esz: kiedyś bloki frezowali ludzie z for typu tweak.pl, uszczelnialo sie je silikonem, wkrecalo króćce, najzwyklejsze weze zaciskało obejmami skrecanymi, uzywalo nagrzewnic od samochodów ( polonez miał przykładowo miedzianą ), pompek akwariowych, rezerwuarów z beleczego i wody na żywca zamiast super nieprzewodzących cieczy i jakoś żyliśmy bez obaw kręcąc Prescotty do granic wytrzymałości. nic się nie lało.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jestemjakischori:
@leleszek: no dobra, a jak z moim pytaniem? napięcie do którego zszedłem (początkowo płyta na stock podawała ponad 1,3v co wydało mi się grubą przesadą dlatego trochę obniżyłem) i temperatury są ok jak na stock? na phenomie 62 stopnie to już było dosyć gorąco i w zasadzie granica. niestety płytę wybrałem z myślą o świetnym audio i temacie kolorystycznym a nie z myślą o oc (bardzo mała
  • Odpowiedz
@Piterovy: czyli mogę kombinować z OC. trochę martwi mnie, że gigabyte ma tak #!$%@? zarządzanie napięciami, praktycznie brak tam adaptive vcore, niby jest, ale wtedy płyta podaje swoje napięcia (zupełnie z dupy) a trzymanie ciągle w stałym trochę obciąża zbytnio procka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
kompletnie nieintuicyjne to uefi.
  • Odpowiedz