Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Potrzebuję pomocy w zakupie serwera pod mały sklep internetowy. Chciałbym, żeby wystarczył tak pod 100 aktywnych użytkowników. Produktów nie będzie więcej niż 300 (przynajmniej na razie). Do każdego produktu 1-2 zdjęcia. Reszta to sam tekst. Zależy mi na tym aby można było postawić na takim serwerze skrypt sklepu i żebym mógł pobrać kopię zapasową na swój komputer. Dodatkowo dokupić domenę .pl i z tą domeną założyć góra 2 maile.
Sprawdziłem ofertę OVH.pl i mają różne propozycje w zupełnie różnych cenach. Nie znam się, więc pytam o radę.
OVH.pl, coś takiego by wystarczyło? Czy raczej coś takiego? Widzę, że są jeszcze jakieś serwery dedykowane w kosmicznej cenie, ale mam nadzieję, że takiego nie potrzebuję.

Chciałbym też, żeby była możliwość ewentualnego przeniesienia sklepu na inny serwer w przyszłości, jakbym nie był z kupionego zadowolony.
Proszę o pomoc.

#hosting
  • 2
  • Odpowiedz
Kopię zapasową to raczej wszyscy zapewniają. Myślę że lepiej od razu uderzyć w VPSa.
Zapytaj w Hekko, niech ci dopasują serwer - zobaczysz na teście czy jest ok i będziesz działać.
Na OVH nigdy stron nie trzymałem.
  • Odpowiedz
@#!$%@?, na jakim oprogramowaniu planujesz postawić sklep internetowy? Jeśli zdecydujesz się na platformę na abonament, nie będziesz musiał kupować serwera i martwić się o hosting czy bezpieczeństwo :) Skoro przewidujesz na początek małą liczbę produktów, to sklep na abonament będzie idealny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją. Możemy porozmawiać na PW :)
Pozdrawiamy,
Zespół Sky-Shop.pl
  • Odpowiedz