Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. W europkę gram od niedawna, niecałe trzy kampanie za mną, więc doświadczenia zbyt wiele nie mam.
Obecnie gram Prusami, jest około 1700r. i niestety w wyniku jakiegoś losowego zdarzenia zmarł mój następca tronu, a obecny władca ma 45 lat. Minęło kilka lat, a on nadal nie ma następcy. Problem w tym, że po śmierci władcy dojdzie do wojny między Rosją i Austrią o sukcesję w wyniku czego, jak rozumiem, zostanę junior partnerem w PU. Dodam, że Austria i Rosja to moi jedyni sojusznicy.
Zawarłem ze dwa dodatkowe Royal Marriage, żeby zwiększyć szansę na nowego następce, ale póki co nic się nie dzieje, władca ma 48 lat.
Moje pytanie: co zrobić, żeby zwiększyć szansę na nowego następce? Ma sens zawieranie wielu dodatkowych RM z byle kim, mocno zwiększając ilość diplomatic relations? Czy można zrobić co innego?
No i czy to prawda, że jeśli władca umrze w czasie wojny to dostanę nowego losowego następce od nobility? Jeśli tak to pewnie warto by było cały czas być w jakiejś wojnie...
No i w końcu: jeśli nie będę miał następcy i dojdzie do wojny o sukcesję, to jak to wygląda? Muszę zaakceptować tą wojnę, czy mogę też z nimi walczyć. A jeśli któryś z nich wygra to co zrobić, zeby się uwolnić?
#eu4
  • 8
@Majesty1928: tak, nie możesz w trakcie wojny wpaść pod UP.
Możesz spróbować też zerwać wszystkie RM, wtedy POWINIENEŚ dostać losowego władcę.
Jak dojdzie do wojny, to od razu wpadasz w unie i Twój nowy senior broni się przed tym, kto chce przejąć unię. Jak się wojna skończy to musisz walczyć o niepodległość z nowym seniorem, albo zbić stosunki poniżej 0 (lub prestiż seniora poniżej 0) i czekać na śmierć władcy, wtedy
@Majesty1928: W każdym razie jak już zostaniesz juniorem PU to wówczas możesz poprosić innych o wspieranie Twojej niepodległości(zazwyczaj wrogowie/rywale Twojego seniora się zgadzają) no i wypowiadasz wojnę o niepodległość. Wygrywasz i znowu jesteś niepodległy.
@Lazerek a będą mnie wspierać nawet jeśli mnie nie za bardzo lubią? Bo jedyne silniejsze w Europie państwa czyli Anglia i Hiszpania są moimi rywalami. No i kebab ale też mnie nienawidzą
@Majesty1928: No to może być problem. Jak już zostaniesz juniorem w PU, wówczas możesz poprosić o wspieranie niepodległości(jeśli się nie mylę to i tak potrzebujesz eldorado lub WoN, żeby mieć tę opcję, ale nie jestem pewny). Jeśli się ktoś zgodzi to zostaje automatycznie wezwany do wojny jeśli ją wypowiesz, a po wojnie zostają automatycznie Twoimi sojusznikami. Ogólnie jeśli Cię nie lubią to można poprawić stosunku(ogólnie wojnę będzisz mógł wypowiedzieć bodajże po