Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu nabyłem urządzenie wielofunkcyjne ([takie](http://i.ebayimg.com/00/s/OTAwWDE2MDA=/z/j8IAAOSwX~dWnztm/$_1.JPG)) z potrzeby wykonania drobnych poprawek po remoncie. Narzędzie robotę wykonało bardzo dobrze i na pewno przyda się jeszcze nie raz. Jednak zacząłem zastanawiać się nad marką i w związku z tym przeznaczeniem elektronarzędzia. Niestety informacji na ten temat jest bardzo niewiele. Urządzenie nosi nazwę Duro (model D-MW 300), natomiast z tabliczki znamionowej wiem, że producentem jest Einhell. Co ciekawe pod nazwą Duro występują także inne elektronarzędzia, wszystkie w szarej kolorystyce, więc sądzę, że należą do jednej linii lub serii produkowanej przez Einhell, ale na stronie producenta nie ma o tym żadnej informacji http://www.einhell.com/com_de/suche.html#/?term=Duro . Jedynie na stronie https://www.isc-gmbh.info/ , której adres znajduje się na tabliczce są informacje o tych narzędziach, ale raczej skąpe i ściśle techniczne, a ja chciałbym wiedzieć ogólnie czy te Einhell'owe Duro nadają się do zastosowań domowych, warsztatowych czy może profesjonalnych. Tu więc moje pytanie do Mirków - czy maił ktoś z Was do czynienia z tą serią urządzeń i ewentualnie jakie doświadczenia związane z ich używaniem macie? Czy wiecie coś więcej samej serii Duro tzn. czy to marka specjalnie dla jakichś marketów budowlanych (jak MacAllister dla Castoramy, DEXTER dla Leroy Merlin czy Meec Juli) czy coś bardziej jak linia Czerwona lub Niebieska Einhell?

#majsterkowanie #narzedzia
Setral - Jakiś czas temu nabyłem urządzenie wielofunkcyjne (takie) z potrzeby wykonan...

źródło: comment_sLzetV5gDBpOuPf66OvpKi1lUC1M2u6d.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Setral:

Proszę pamiętać o tym, że nasze
urządzenie nie jest przeznaczone do
zastosowania zawodowego, rzemieśl-
niczego lub przemysłowego. Umowa
gwarancyjna nie obowiązuje, gdy urzą-
dzenie było stosowane w zakładach
rzemieślniczych, przemysłowych lub do
podobnych działalności.
  • Odpowiedz
Cechą narzędzi profesjonalnych, poza oczywiście tym, że są przeznaczone do codziennej pracy i przez to mocniejsze [w sensie trwałości] od ich "domowych" odpowiedników, jest to, że można je serwisować. Do narzędzi profesjonalnych zawsze można dokupić części które ulegają zużyciu, często nawet wszystkie części z których zbudowane jest urządzenie. Do większości sprzętów domowych nie można nawet dostać odpowiednich szczotek do silnika.
  • Odpowiedz
Tak, działa. Nie była jednak używana często. Niemniej zrywanie tynku wapiennego i pył zniosła. Końcówki mam z Aliexpress i pasują, więc to musi być jeden z popularnych standardów mocowania. Myślę, że nie powinno być problemów ze znalezieniem końcówek w kraju.
  • Odpowiedz
@Setral: @aus88: niestety obencie sprzedawane "szlifierki" posiadają coś ala system bez kluczykowy. Czyli można mocować brzeszczot za pomoca dzwigni. Z brzeszczotami zalączonymi do pudełka działa super, ale nie da sie do niegi podpiąć brzeszczotów kupionych w markecie pod nazwą DEXTER , BOSCH, deWALT etc bo pierścień mocujący akcesoria ma mała średnicę i wypada przez otwór w mocowaniu. Uwaga. Wypada nawet a akcesroiów kupionych do tej szlifierki w ADLI (w moim
  • Odpowiedz