Wpis z mikrobloga

Ciekawostka dotycząca #arcanum


Who owns Arcanum rights? It is too sad if there is no chance to see a sequel.


Feargus:

Activision/Blizzard owns them, and we have talked to them many times about acquiring them, but they are not interested in giving them up - or licensing it to us.

I'm due for another poke of Activision to see if they are interested in talking about it.


Activision luj!

#crpg #rpg #obsidian
wielooczek - Ciekawostka dotycząca #arcanum
 
Who owns Arcanum rights? It is too sad...

źródło: comment_OchEqcfGluaKgAwyBmgCSBXdksI35AgS.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@wielooczek Przydałby się tej grze jakiś porządnie wykonany remaster. Klimat tej gry jest urzekający, ale interfejs i grafika mnie tak odpychają, że nigdy nawet dobrze nie zacząłem w to grać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wielooczek: o fak, to najgorzej jak tylko mogło trafić :/ To jest prawdziwy gigant, jego właścicielem jest Vivendi, to jeszcze gorzej niż Ubisoft, EA i Bethesda razem wzięci ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wielooczek: Nie jest to dla mnie nowość (choć akurat ta wypowiedź pochodzi z kampanii PoE 2), ale na pewno jest to fakt warty odnotowania. Dodam do tego, że kod źródłowy do gry należy do Tima Caina: http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/rpg-codex-report-pax-east-2015-or-how-chris-avellone-called-the-codex-unprofessional.97772/page-9#post-3804417

Nie może go niestety upublicznić, ale może z niego dowolnie korzystać co w sumie niewiele zmienia w naszym przypadku. Szkoda, bo znalazłoby się na pewno kilka osób, które mogłyby wprowadzić sporo poprawek do gry
  • Odpowiedz
@wielooczek: Nie chcą oddać praw, bo mogą z tego zrobić "nowe" IP. W sumie, to bym nie narzekał, zwłaszcza, że Blizz podobno szuka ludzi do pracy przy takowym. Czy będzie to coś związanego z Arcanum? Nie wiemy, ale skoro nie chcą praw odsprzedać, to raczej też nie dadzą im się kurzyć całą wieczność.
  • Odpowiedz
@wielooczek: > Duchowy następca Arcanum chyba odpada skoro usilnie próbują zdobyć prawa do oryginalnej marki.

Masz na myśli Arcanum? Jeśli tak to chyba za dużo powiedziane, że usilnie się o to starają. Poza tym Arcanum 2 miało odnosić się do "Podróży do wnętrza Ziemi" Verne'a więc szansa wciąż jest, mogliby przecież pominąć świat Arcanum i raczej Vivendi nie miałoby się jak przyczepić (chociaż kto wie, możliwe że Obsidian nawet by nie
  • Odpowiedz