Wpis z mikrobloga

Skad sprowadzac Xiaomi Redmi Note 3 Pro albowiem (jezeli chodzi o pozniejszy serwis itp.):

aliexpres - wysylane jest do Chin (170$ ~ 680pln + shipment (~20$) = 740)
ibuygou - serwis w PL (najczesciej) (out of stock)
banggood - wysylane jest do Chin (chyba) (185$ ~ 740pln + shipment(~20$) = 820)
gearbest - wysylane jest do Chin (chyba) (nie znalazlem sztuki)
(PL) emag - gwarancja w PL (najprawdopodobniej) (900/1100 w zaleznosci od koloru dafuq ;/)
(PL) proline - gwarancja w PL (najprawdopodobniej) (950)
(PL) xiaomi4you - gwarancja w PL (najprawdopodobniej) (1100)
(PL) xkom / morele / komputr / vobis /mall / euro / redcoon (1300)

A wiec zostaje ali/bang ewentualnie emag/proline.
#xiaomi #redminote3pro #telefony #aliexpress #ibuygou #banggood #gearbest #chinskiecuda
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@widmo82:
To nie narzekaj tylko naprawiaj i zbieraj hajsy. :)

Kolega pęknął Neo V lata temu, dosłownie 3mm narożnik i dotyk trup.
Kiedyś z ciekawości jakiegoś Kaazama zbiłem, wyświetlacz ja na foto wyżej a dotyk działał, tylko przy mokrych palcach świrował.
Nie ma reguły i tyle.
A jak jakiś debil się #!$%@? i popsuje telefon to jego zmartwienie xD
  • Odpowiedz
@PanKracy582: nie ma zasady co do wyświetlaczy, mialem w dłoni juz kilka takich samsungow, ze jak nowka z pudełka - brak reakcji ekranu, telefon spadl z łóżka, ale wiekszosc przychodzi takich jak z Twojego zdjecia i działaja
  • Odpowiedz
@widmo82: no dobra - skoro zajmujesz sie tym zawodowo, to:
1. jezeli nie ma zadnego NDA moglbys zrobic zestawienie (ilosciowe i %) jakim cudem ludzie tlucza telefony tak jak powyzej @PanKracy582 wkleil (co z nimi robia w skrocie)
2. co innego niz R3N Pro polecilbys jezeli mowa o podobnych flakach (bebechach)
  • Odpowiedz
@ketrish:
1) upada z wysoka lub pod niezwykle pechowym kątem, upada na spore nierownosci i jeszcze zanim upadnie ktos... kopie w niego :) Miałem kiedyś Nokie E52, którą przejechał kierowca cięzarówki :) - miał ja pierwszy dzień :)
Są też tacy co... hm... chcą uszkodzić telefon, zeby ktoś inny nie odczytal danych, żona, dziewczyna, mąż, chłopak, ... bagieta :)
2. Jeśli 5'5" to RN3 bez LTE800 jeśli liczysz sie z
  • Odpowiedz
@widmo82:

1) upada z wysoka lub pod niezwykle pechowym kątem, upada na spore nierownosci

pelna zgoda - jak jeszcze powierzchni jest #!$%@? - np beton czy stalowy pret itd.

jeszcze zanim
  • Odpowiedz
@widmo82:

Jest to jedna z najnowszych metod, stosowana wtedy, kiedy urządzenie się zepsuło lub doszło do uszkodzenia mechanicznego (upadek, zmiażdżenie, zalanie, spalenie itp.). Proces rozpoczyna się od wylutowania kości pamięci w laboratorium, a następnie wykonania kopii binarnej.

czyli pi * kant glowy lysego to o czym mowilem - co do odczytu to pewno cos w stylu dystrybucji linux'a np.: caine

  • Odpowiedz
@widmo82: jakiego yt'a lyknolem na szybko co to ten PC3000 - w sumie to taki CAINE na sterydach z automatyzacja dzialan, ale nie tak do konca - o ile caine pozwala "obrabiac" (analizowac itd.) dane o tyle trzeba jakos te dane lyknac z urzadzeniaa - do klonowania dyskow (ale to jest prowadzone software'owo, a nie sprzetowo jak w przypadku 3000) bodajze sie nadawal takze rzeklbym, ze to dwie strony jednej
  • Odpowiedz
@ketrish: jak ci przyjdzie złożyć strukturę danych bo posypał sie kontroler i masz w pyte XORów do wyboru... ręce opadają :) mało tutaj jest automatyki.
Znikam, jutro ulubiony dzien tygodnia :)
  • Odpowiedz
@widmo82: z xor'ami ostatnio rozgryzalem PRBS'y - az tak tragicznie nie jest :P

Xiaomi Mi 5

Cenowo srednio powiedzialbym (1k PLN srednio), reszta bez zarzutow.

Redmi
  • Odpowiedz
to chyba http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redmi4highedition/ ten model ? Znalazlem jego 3 odmiany - bodajze A / normal / pro
W wiekszosci przypadkow wujek G pod "pro prime" dawal mi pro i tylko jeden (chyba) dotyczyl okreslenia "pro prime".
Ogolnie do telefonu nie mozna sie przyczepic (poza zdjeciami) i jak dobrze wyszukalem, to jest to nastepca (czyt. lepszy) R3s prime/pro (sory, ale nazewnictwo Xiaomi, to jakis mokry sen lewakow....) ?
http://www.gearbest.com/xiaomi-redmi-4-pro-prime-_gear/ - tu sa wersje ale bez zadnego pro czy prime
http://www.banggood.com/search/xiaomi-redmi-4-pro/1567-0-0-1-1-44-0-price-0-0_p-1.html - tu tak samo
na ibuygou - to samo
  • Odpowiedz