Wpis z mikrobloga

Kurde mam już jakiś czas Istick Pico 75W i ogólnie elegancko się sprawuje. Nurtuje mnie natomiast wybór trybów do vapowania a dokładniej brak możliwości ustawienia żadnego z tych dwóch:
- temperature Ti
- temperature Ni
- temperature SS

Jedyne co działa to Smart (lipa), Bypass (co to w ogóle jest) i Wattage na którym jadę cały czas. Zastawia mnie czemu nie mogę ustawić żadnego z 'temperaturowych" trybów. Ktoś mądry coś wie na ten temat?

Grzałkę wykrywa jako 0,27ohm

#epapierosy
  • 8
  • Odpowiedz
@ocelote: wszystko zależy od metalu grzałki. Masz kanthalowe 0,3, więc tryb tc nie działa. Jak kupisz ni200 0,15 ohm albo Ti 0,5ohm albo SS 0,18ohm, to zadziała. Uwaga - wapując Ni200 albo Ti w trybie innym niż TC zrobisz sobie wielkie kuku toksynami z tych metali (stal można w power, można w tc jak kto lubi).
  • Odpowiedz
@Waspin: spytam się odrazu bo się ostatnio zastanawiałem jak ktoś w claptonach robi owijkę z Ni to jest to bezpieczne do trybu power czy też nie bardzo bo teperatura na owijce jest wystarczająco wysoka dla utleniania metalu?
  • Odpowiedz
@siej: jak przepalasz to na pewno będzie za wysoka. Ja szczerze mówiąc nie wiem, ale moim zdaniem owijka nagrzewa się prawie tak samo jak reszta. Z drugiej strony po prostu odstawiłem w całości nikiel, żeby się nie musieć zastanawiać (jak chcesz to mam nieodpakowane 20 czy 30 metrów drutu ni200 w 2 grubościach do wymiany na samogon jakiś zerówkowy).
  • Odpowiedz