Wpis z mikrobloga

Przyszła paczka z urzedu, ale doręczyciel nie nic nie pobrał tylko podpis dałem. Dołączono jakieś papiery a w nich instrukcja i tam m.in : "Przed wydaniem przesyłki należy: - pobrać należności ceilno-podatkowe i pocztowe ciążące na paczce.
Nie ma słowa gdzie wysłać kase, jedynie jest jakiś adres gdzie należy odesłać jeden z dokumentów "służbowym listem poleconym". Wyjaśni ktoś , czy mam poprostu cośtam uzupełnić i wysłać pieniądze zwyczajnie na ten adres?
#urzadcelny #aliexpress
  • 7
@JabLuszko: po tym co przeszedłem z nimi jeśli chodzi o kontakt gdy paczka leżała przed odprawą to już do końca życia będę miał koszmary ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzwoniłem dzwoniłem, nikt nie odbiera ofkors.
@AliPaczka: Chyba najlepsze wyjście z tej sytuacji, dzięki. Przy okazji- wiesz może jaki jest termin zapłaty? Bo w sumie paczka przyszła tydzień temu, napisane jest "niezwłocznie"
@Klosa: na pocztę, Twoją, lokalną, tam gdzie awiza odbierasz, nie do urzędu celnego/WERu. Listonosza obowiązkiem jest odebrać od Ciebie gotówkę i dopiero wydać przesyłkę. Nie masz nic samemu wpłacać na konto bankowego, bo go nawet nie podają i Poczta Polska już sobie tam doliczyła za obsługę Twojej płatności. W sumie listonosz sam powinien zauważyć przy rozliczeniach, że coś jest nie tak... ale jak mówisz, że to już tydzień to chyba
@JabLuszko: Paczkę odbierała moja mama, która swoje lata ma a mnie nie ma w tygodniu w domu więc nie miałem jak odebrać.. sam się zdziwiłem tą sytuacją, bo wyrażnie powiedzieli mi podczas rozmowy tel z UC , że opłata nastąpi za pobraniem. Listonosz powiedział że on ma tylko podpis mieć i tyle.
Dzięki, pewnie się do nich przejdę w takim razie
@Klosa: W pewnym momencie WER zgłosi sie do Twojego oddziału pocztowego po kase bo im nie będzie sie zgadzało w systemie, wtedy listonosz przyjdzie i poprosi, zebys mu zaplacił bo inaczej straci prace a jego rodzina umrze z głodu bo nie znal procedur. 3lata temu przerabiałem to ze swoim liścionoszem. Zadwonił do mnie następnego dnia, że ma problem... Wracajac z pracy podjechałem pod główny oddział, otworzono mi bramę i zaparkowalem tam,