Wpis z mikrobloga

@cweken: Ja też jestem świeżak :D tylko taki przez "f" :P ale Ci powiem: Bet365 aktualnie nie jest legalny niestety - jest na to szansa bo któryś z zagranicznych bukmacherów stara się o licencję (być może bet365 to jest bardzo popularny w Polsce). Aktualna lista legalnych bukmacherów jest na przykład tutaj
@cweken: Jeżeli chodzi o różnicę przykładowo pomiędzy STS-em, a Bet365, to różnią się podatkami.
W firmach mających polską koncesję, jest wysoki 12% podatek obrotowy (czyli stawiając za 10zł, grasz za 8,80zł, co czyni granie nieopłacalnym i jest tylko dla graczy rekreacyjnych).
U bukmacherów, którzy mają zagraniczne koncesje i oferują zakłady dla Polaków jest inna struktura opodatkowania i dlatego gracz tam nie płaci tego typu podatku.

@sfiezak: Jeżeli chodzi o legalność
@SureBetyPL: Wiesz co... - zgodzę się z Tobą, ale nie do końca. Kiedyś dostałem pismo z urzędu celnego później wyrok i musiałem zapłacić grzywnę (ok. 2200zł). Wtedy zacząłem się interesować tematem - teraz bym się pewnie wybronił bo mam już wiedzę której wtedy nie miałem. Niby nie ma notyfikacji, ale w praktyce są wezwania i wyroki (mój przypadek nie jest odosobniony), dlatego jak ktoś nie interesuje się tematem to lepie gdyby
@sfiezak: Przyjąłeś po prostu wtedy grzywnę? Dostałeś wyrok nakazowy?
Jeżeli chodzi o wezwanie do izby celnej, to mamy również specjalny artykuł na ten temat.
Jeden z czytelników naszej strony przygotowywał również sprzeciw od tego typu wyroku:
http://www.surebety.pl/images/Finanse/sprzeciw-od-wyroku-nakazowego-ustawa-hazardowa.doc
Duża część wezwań wiązała się z tzw. przeciekiem bet-at-home (dane do przecieku pojawiły się, gdy badano historię konta bah przy okazji innego postępowania wobec nich).
@SureBetyPL: Jak już napisałem teraz jestem trochę mądrzejszy o wiedzę i pewnie bym się wybronił, ale kto ma na to czas, aby się szkolić z prawa? Fajnie że podpowiadacie co robić w takiej sytuacji, ale jestem przekonany że nie daje to 100% gwarancji na uniewinnienie... Nawet gdyby to gra nie warta świeczki - wezwania, przesłuchania, sądy, itd. nawet jeżeli będę super prawnikiem to uważam że lepiej dać sobie spokój i grać
@SureBetyPL: Tak mam ten sam nick ;) ale tam to trudno z się wypowiedzieć, bo co chwilę usuwają niewygodne posty :) - człowiek się napoci aby coś wytłumaczyć a i tak usuną... mam nadzieje że u Was tak nie będzie - chętnie się zarejestruje :)
ok daje wam pierwszy feedback: zmieńcie nazwę tego działu, bo "skargi i zażalenia" to się kojarzy z podpier... no wiecie czym ;) proponuje coś bardziej na luzie - albo zróbcie jakiś konkurs wśród użytkowników na zmianę nazwy tego działu :)
@sfiezak: Przekażę do moderatora forum tą cenną uwagę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Masz jakiś konkretny pomysł na nazwę tego działu? Poza tym na forum możesz również napisać do Inbloom na priv.

Kolejne feedbacki mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)