Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 28 lat i jestem rok po ślubie. W związku doskonale nam się układa, marzymy o dzieciach, ale mam z tym chyba nietypowy problem. O ile uwielbiam dzieci, tak nie wyobrażam sobie urodzić sama dziecka. Poród jest czymś co mnie przeraża, odpycha, obrzydza. Podobnie mam z samą ciążą - po prostu nie wyobrazam sobie być w ciąży. Fakt noszenia przed sobą wielkiego brzuszyska, patrzenie jak pojawiają mi się rozstępy, jak tyję, jak sypią mi się włosy... to nie jest coś, czego bym chciała. Do tego jestem osobą zarabiającą na swoim wyglądzie, zawodową tancerką i po prostu kocham swoje ciało. Wiem, że w mediach ciąża jest super fajna, Heidi Klum pozuje seksownie z brzuszkiem a potem rodzi i za tydzień chodzi po wybiegu, ale niestety to tak nie wygląda normalnie. Widzę moje koleżanki, które były fajnymi, atrakcyjnymi kobietami, a w trakcie ciąży stały się workami bez życia. Zwykle oczywiście nikomu o tym nie mówię, ale jak zdarzyło mi się raz powiedzieć przyjaciółce i jej ciotce o tym, że brzydzi mnie ciąża i poród, to na mnie naskoczyły jak wariatki, że ja nie jestem kobietą, że ja nie mam uczuć, prawie mi tam śmierci życzyły. Dlaczego ludzie tak reagują na to, że ktoś nie chce na 9 miesięcy oddać całkowicie swojego ciała i zdrowia? Kurczę, przecież ciąża ma tyle komplikacji... Jak ktoś powie, że się obawia co się stanie z jego ciałem po wycięciu woreczka żołciowego, to ludzie będą rozumiec, współczuć mimo że to malutkie blizny. A jak kobieta się obawia porodu, tego że mogą ją naciąć i okaleczyć, tego że jej brzuch może wyglądać jak flak pokryty rozstępami (różną skórę mają kobiety), to JAK SMIESZ DURNA BABO JAK W OGOLE SMIESZ COKOLWIEK ZLEGO MYSLEC O CIAZY NIE JESTES KOBIETA NIE POWINNAS MIEC DZIECI. Martwi mnie to :( Myślę o adopcji.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania
Niewątpliwie jest to duże poświęcenie, ale skoro marzysz o dzieciach (liczba mnoga celowo?) to chyba odzywa się ten słynny instynkt. Masz jakąś koleżankę która wróciła do zawodu tancerki po ciąży? Myślę że warto porozmawiać z taką osobą, a nie patrzeć tylko na mniej optymistyczne przykłady.
cie ciąży stały się workami bez życia. Zwykle oczywiście nikomu o tym nie mówię,


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie tylko oddajesz się na 9 miesięcy dzieci to długoterminowy projekt... średnio na ok całe życie.
Z tego co piszesz to zależy czy Twój partner o tym wie jeżeli nie to pogadaj z nim czasem dla mężczyzny dzieci to priorytet w związku i jeżeli nie chcesz mieć z nim/w ogóle dzieci może lepiej żeby wiedział?

Może
@AnonimoweMirkoWyznania Rozumiem cie. To prawda, ze to jest fajny stan tylko momentami, ja juz nie moglam doczekac sie konca. Miedzy innymi z tego powodu nigdy nie zdecydowalam sie na kolejne dziecko. Jesli jednak bedziesz chciala miec biologiczne dziecko, to jak narazie jest to najtańsza, legalna opcja, bo nie wiem jak to jest w innych krajach z surogacją.
psycho: Widzisz, na kobietach społeczeństwo wywołuje niemal wyłącznie dwie presje: na wygląd i na rodzenie dzieci. Nie ma presji na siłę psychiczną, fizyczną, zaradność, zarobki i inne rzeczy, których oczekuje się od mężczyzn.

Sęk w tym, że możesz te presje ignorować, jeśli tylko żyje Ci się dobrze nie stosując się do nich. No gdy i jesteś pewna, że tak pozostanie / że będziesz mogła w porę zmienić zdanie. Nie przejmuj się
ZbożowaBaba: Mam wrażenie, że przemawia przez Ciebie próżność.
Uroda nie trwa wiecznie i z ciążą czy bez niej i tak przeminie.
Nic w tym dziwnego, że chcesz być piękna, zdrowa i atrakcyjna.
Ale u KAŻDEJ kobiety ciąża przebiega inaczej.
Zdrowie odżywianie się i kontrola diety w trakcie ciąży zapewnią
Tobie ładny wygląd - jeśli masz za słaby charakter i za słabą
wolę aby nie żreć w nocy w trakcie ciąży to
WTF: @ZbożowaBaba

Ale #!$%@?... no ale nawiązując do twojej metafory, co jeżeli ktoś dostał ten "piękny jacht" mimo tego, że się o niego nie prosił? Co, jeśli jego pasją nie jest żeglowanie jachtem po morzach, a coś zupełnie innego? Ma się zmuszać do pływania jachtem i rezygnować ze wszystkiego innego tylko dlatego, że ma ten wciśnięty mu jacht?

"dać życie to WIELKI DAR"? Może jakby populacja ludzi na ziemi była
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jestem heidi klum czy inną celebrytką. Ciało miałam średnio wysportowane ale szczupłe przed ciążami. W każdej ciąży tyłam ok 20 kg, w pół roku schodziłam do wagi sprzed ciąży, bez większych starań z mojej strony. Rozstępy mam (uda, pośladki) ale już w gimbazie mi się pojawiały, a i z regularnym smarowaniem mam problem.
Ciąża i poród może i nie są najcudowniejszą rzeczą, ale dają w zamian fajne dziecko, które
Różowy: Wygląd wyglądem, ale nikt nie poruszył jeszcze istotnej kwestii - a mianowicie pochwy. Wiele jest przypadków rozcinania i zszywania krocza w niewłaściwy sposób, przez który pojawia się wiele problemów nie tylko w życiu seksualnym. I trochę przeraża mnie to, że będę skazana na łaskę lekarza i zdana na jego nastrój, i chęci.

Niestety, opieka nad rodzącymi kobietami w publicznych szpitalach wciąż kuleje. Moja znajoma miała wykonywane cesarskie cięcie w ostatniej