Wpis z mikrobloga

Jak pamiętamy niedawno doszło do konfrontacji PBoC z trzema największymi giełdami Bitcoin ( Huobi, Okcoin, BTCC ), które mieszczą się w Chinach. We wstępnym raporcie Ludowego Banku Chin (PBoC) wynika, że na giełdach doszło do pewnych nieprawidłowości ( jakich? Do końca nie wiadomo ). Szczególną uwagę PBoC zwróciło w kierunku handlu dźwignią – problem ten został jednak już jakiś czas temu rozwiązany poprzez wstrzymanie przez chińskie giełdy tego sposobu handlu, przypadku jednej z nich – obniżenie progu dźwigni do 10 000CNY. PBoC oznajmił też publicznie inwestorom, że handel z dźwignią jest niezwykle niebezpieczny – możemy się domyślać, jak wielu amatorów straciło majątek próbując swoich sił w kuszącej formie zwielokrotnienia swojego wkładu.

Wiadomo też, że OkCoin – giełda która do tej pory wymagała jedynie weryfikacji 1 stopnia ( czyli potwierdzenie tożsamości ) zaczęła wymagać także weryfikacji 2 stopnia ( potwierdzenia adresu zamieszkania ). Co niektórych klientów giełdy bardzo zaskoczyło z uwagi na fakt, że handlowali na OkCoin od wielu lat i nie byli przygotowani na taki przebieg zdarzeń. Zapewne jakiś % wszystkich BTC na OkCoin nie wróci już do właścicieli, którzy prali tam pieniądze.

Kiedyś taka sytuacja spowodowałaby panikę, a kurs rysowany na wykresie przypominałby wykres EKG człowieka, który dostał biegunki, a jest 6 godzin drogi od domu autokarem bez wc..

Jak widzimy sytuacja nie jest zła, kurs nie spadł wręcz przeciwnie, ma się dobrze. Giełdy nadal funkcjonują, a inwestorzy wprowadzają kapitał na giełdy.

Cała sytuacja według mnie ma dobry i przede wszystkim zdrowy wpływ na rozwój Bitcoina. Szczególnie, że w samych chinach sprawą zajął się osobiście Ludowy Bank Chiński. Wkrótce możemy się spodziewać zapowiedzi prac nad dokładniejszą regulacją prawną kryptowalut w Chinach.

#bitcoin #btc #pboc #chiny #kryptopomocnik
  • 22
  • Odpowiedz
@pawlo74: Przecież nie wszyscy to robili, to nie miało zabrzmieć jakby BTC do tego służyło.. Chodziło mi o fakt, że kilku klientów będzie wolało porzucić swoje btc niż przechodzić dalsze procesy weryfikacji. :)
  • Odpowiedz
@kryptopomocnik: posłuchaj nie obraź się ale chyba nie wiesz jeszcze w jakim świecie żyjesz. Może trafiłeś na BTC za wcześnie? Nie wiem.

Pieniądze piorą elity poprzez największe banki, które de facto należą do tych elit. Takie akcje są po to aby mieć pod kontrolą szaraków takich jak my. Gdybyś badał sprawy dogłębniej to wiedziałbyś o co chodzi.

Nikt tu nie mówi o tolerowaniu przestępstw czy przestępców, trzeba ich ścigać ale nie
  • Odpowiedz
@pawlo74: Nie da się mnie obrazić - pamiętaj. :) Zawsze wysłucham każdej krytyki i się nad nią zastanowię.

Zacznijmy od definicji brudnych pieniędzy - są to pieniądze uzyskane z nielegalnego źródła np. handel narkotykami, haracz, korupcja itp lub z legalnego źródła do finansowania nielegalnych akcji typu terroryzm.

Wiem, że ludzie piorą brudne pieniądze gdzie tylko mogą i nie mam na myśli tylko kowalskiego dilującego trawą, koksem, czy dopalaczami z Chin. Mam
  • Odpowiedz
Nie da się mnie obrazić - pamiętaj. :) Zawsze wysłucham każdej krytyki i się nad nią zastanowię.


@kryptopomocnik: propsuję

Staram się badać sprawy dogłębnie i osobiście nie uważam aby banki prały pieniądze po to żeby mieć "nas" w garści


@kryptopomocnik: tego nie powiedziałem, powiedziałem, że to robią na ogromną skalę podczas gdy pod pretekstem walki z przestępczością ograniczają nam wolność i kontrolują nas całkowicie. Bitcoin jest to tylko narzędzie, narzędzie
p.....4 - > Nie da się mnie obrazić - pamiętaj. :) Zawsze wysłucham każdej krytyki i ...
  • Odpowiedz
@pawlo74: No tak.. z tym faktem się zgodzę, że każdy pretekst jest dobry, aby bardziej inwigilować społeczeństwo. I też jest to dla mnie strasznie niewygodne, a wręcz upierdliwe..

Co do banków i całej ich zabawy w finansowania to podobnie jak rządy ( o ile nie nazywać tych dwóch rzeczy jedną ) chociaż może rzeczywiście banki robią to na większą skalę.

Hmm bardzo chętnie poznam problem z bankami z Twojego punktu widzenia,
  • Odpowiedz
Cała sytuacja według mnie ma dobry i przede wszystkim zdrowy wpływ na rozwój Bitcoina.

@kryptopomocnik: Moim zdaniem próba kontroli bitcoina przez rząd jest procesem przejściowym. Wcześniej czy później się zorientują, że tej waluty nie da się kontrolować i zacznie się opresja.

Sytuacja jest o tyle dobra, że jeszcze się nie wiedzą, myślą, że coś regulują, a popularyzacja trwa w najlepsze. Zła o tyle, że wymóg potwierdzenia adresu, gdy chcesz prać jest
  • Odpowiedz
@mihaubiauek: Oby tylko nie było tak, że jak zdadzą sobie sprawę z tego jak mocno Bitcoin się już zakorzenił w społeczeństwie to nagle zaczną używać mocniejszych środków do utemperowania go.. Ale z drugiej strony.. wtedy będzie już za późno. :)
  • Odpowiedz
Ale z drugiej strony.. wtedy będzie już za późno. :)


@kryptopomocnik: już jest za późno. Oni byli w stanie coś zrobić może jeszcze wtedy kiedy Wikileaks pierwszy raz przymierzało się do akceptacji bitcoina wtedy kiedy banki kompletnie zablokowały im źródła finansowania. Na szczęście Satoshi poprosił aby Wikileaks wstrzymało się z tym, powiedział coś w sensie, że jest za wcześnie.

https://www.cryptocoinsnews.com/wikileaks-julian-assange-may-have-saved-bitcoin/

In agreement with Satoshi’s analysis, Assange and Wikileaks decided to put
p.....4 - > Ale z drugiej strony.. wtedy będzie już za późno. :)

@kryptopomocnik: ...
  • Odpowiedz
Nie mam i zupełnie nie rozumiem do czego zmierzasz od pierwszego komentarza. Niepotrzebnie wdawałem się w dyskusję, mam nauczkę.


@kryptopomocnik: To momentami troll hater uznający się za nad-znawcę, taki Amelek 2.0 na dopalaczach. Wspomnisz coś o ETH lub o altach? Zaatakuje Cię natychmiast. Wspomnisz o dźwigni? Jesteś hazardzistą i bankrutem. Wspomnisz o analizie? Jesteś głupi. Nie zrozumie co napiszesz na jakiś temat? Zaatakuje Cię i wyzwie od wyznawców fiatów oraz, że
  • Odpowiedz
Wspomnisz o dźwigni? Jesteś hazardzistą i bankrutem. Wspomnisz o analizie? Jesteś głupi.


@Wymazywanie: snikers dobrze przynajmniej, że ty czaisz. Dzięki za porównanie do amelka, niestety ja ciebie nawet do rybki nie mogę porównać po takich wywodach. Wracaj na swoje fora. Nic tu nie wniosłeś do tej pory i nie wniesiesz, nie twój poziom.
  • Odpowiedz