Wpis z mikrobloga

Używa ktoś adaptera hdmi do #wii ? Co sądzicie o tym?
Aktualnie mam componenta za 10 zł i ogólnie działa fajnie, kolorki lepsze niż na composite, ale mam z nim taki problem, że przy włączeniu obraz skacze, szarpie, na tv informacja jak by się rozłączało/podłączało. Czasem trwa to minutę, czasem pięć, coś jak by musiał się "rozgrzać". Przy kompozycie i scarcie nie ma czegoś takiego.
I teraz albo ryzykować kolejnego componenta, ale droższego, czy przejściówkę hdmi za podobny piniondz. Na porównaniach widać jak by za bardzo się zlewało w ciemnych miejscach i ponoć z dźwiękiem coś bywa. Ale na plus że hdmi, to podłączyłbym to od biedy nawet pod monitor czy coś.
#nintendo
  • 10
@yacolek: Twoją również sobie cenię, ale muszę zaczerpnąć opinię z wielu źródeł, bo nadal się zastanawiam.
Pewnie i tak się zdecyduję kiedyś, bo już się boję kolejnego componenta, ale najlepiej jak bym sam mógł porównać.
@goomba-pl: kolory trochę wyprane, ale na wiiu w sumie podobnie

Jeszcze zastanawiam się jak z tym sygnałem, bo component to analogowy, hdmi cyfrowy, a w telewizorze mam jakieś ustawienia "redukcji szumów" właśnie do tego pierwszego,
@creed111: jups, to samo. Świetna sprawa że ma jack audio, więc można sobie wyprowadzić dźwięk bezpośrednio na głośniki zamiast puszczać po HDMI. Miałem jednak pewien problem, mianowicie na telewizorze nie potrafiło mi wycentrować obrazu, jakby występował jakiś problem z wykrywaniem sygnału vsync, aczkolwiek to stary telewizor, na innym telewizorze i dwóch monitorach komputerowych było okej :)
@xerxes931: ponoć jest audio lag, czy ogólnie dźwięk głośniejszy, zauważyłeś coś takiego?
same kolory również ok, nic nie zanika w ciemnych miejscach itd. normalnie odpala 16:9, 4:3?
Można odpalić jako 720p i 1080p?
@creed111: tego to Ci kurcze nie powiem, nie używałem długo tego bo niedługo po kupnie byłem zmuszony zwinąć sprzęt i dawno nie grałem na Wii. 16:9 działa normalnie, 4:3 nie sprawdzałem, żadnego laga audio nie słyszałem, przynajmniej po HDMI. Co do 720p i 1080p to nie wiem, ale na telewizorze 1366x768 działało bez problemu, więc skalowanie działa, jednak nie wiem czy to skalowanie przejściówki czy telewizora.
@creed111: ja mam najtansza przejsciowke z aliexpress i jak porownywalem na telewizorze z kablem component to zadnych znaczacych roznic nie zauwazylem. Na codzien mam podlaczony do monitorem 1650x1050 i bezproblemowo skaluje obraz do tej rozdzielczosci, zadnych lagow w dzwieku lub obrazie nie zauwazylem. Z tego co czytalem to na turniej w super smash bros jest zakaz uzywania tych przejsciowek bo jest lag, ale mysle, ze jak nie uczestniczysz w zadnych turniejach