Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym kupić ~ 30 stanowisk PC o mniej więcej takiej specyfikacji:
12GB RAM +
300 GB SSD +
i5,i7 wyższej generacji lub coś porównywalnego od AMD
jakaś grafika

Sprzęt głównie do zastosowań biurowych, musi posłużyć co najmniej 4,5 lat. Wymagania są elastyczne. Głównym kryterium jest cena i to, żeby sprzęt wytrzymał te kilka lat bez potrzeby większego upgrade'u.
I teraz moje pytania. Przy takiej ilości stanowisk lepiej kupić gotowe zestawy, czy może zamawiać podzespoły i samemu składać (chodzi o różnicę w cenie)? Ile mniej więcej taki zestaw będzie kosztował/jest wart? Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia z takimi zamówieniami i coś mi podpowie? No i ostatnia rzecz. Lepiej umawiać się z dużymi sklepami ze sprzętem typu x-kom czy na przykład jakiś Januszex będzie bardziej konkurencyjny przy tego typu zamówieniu?

#pcmasterrace #komputery #laptopy #kiciochpyta
  • 44
@Nusretin: I jeszcze jedno praktyczne spostrzeniee
ojciec ma jakiegoś malutkiego PCika wydał nie wiem miedzy 500zł a 1k i jest mega zadowolony bo własnie do pracy biurowej sprawuje się bardzo dobrze, dodkatowo ogarnia monitor 4k czego ani mój lapek ani PC nie potrafi

I to też jest opcja na którą spójż korpo laptopy które można umieszczać w stacji dokującej
@velaskez: Ale, żeby to porównać musi mieć oferty z zestawami o podobnej mocy. Ja kiedyś jak wysłałem takie zapytanie do Della to mi takie zestawy zrobili, że myślałem że padnę ze śmiechu. Za Stacjonarkę z i3 2 Gb ramu, karta zintegrowana w cenie jedynie 3000 zl za sztukę :D
@SomePeopleJuggleGeese: @wytrzzeszcz: Od czasu do czasu zdarzy się odpalić jakiegoś Photoshopa czy Corela, więc przydałaby się chociaz jakaś namiastka karty graficznej.


@Nusretin: namiastkę masz zintegrowaną i to wystarczy. W takich zadaniach liczy się głównie CPU, niby Nvidia się lansuje, że jej karta wspomaga procesor w niektórych rzeczach, ale w praktyce zysk jest i tak niewielki. Szkoda pieniędzy szczególnie dla kogoś kto tylko od czasu do czasu majstruje przy grafice.