Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o tą całą #afera z #solgaz. Wiadomo, że zawsze marketingowiec jest po to by wiskać kit, rysować w różowych barwach itd. Łykaliście to łykaliście, macie praawo.
Smutne jest to, że ten człowiek od #solgaz na #wypok pogubił się całkowicie i zamiast po prostu cierpliwie wziąć to na klatę, to zrobił się arognacki, chamski, nie ma tu już przyszłości z tym swoim szmelcem. Ja do nich sympatię straciłem jak zgnoili @dkm17, który za jakąś płytę musiał to badziewie reklamować. Obnażyło to mizerię polskiej nauki, nawet wśród młodych ludzi, jak to niedoinwestowana dziedzina, jak naukowcy nie mają za grosz uczciwości intelektualnej.
  • 41
  • Odpowiedz
to zrobił się arognacki, chamski


@cevilo: A gdzie konkretnie? Bo z tego co widziałam, to cierpliwie wszystko tłumaczył, niekiedy wielokrotnie. Inna sprawa, że testy z tyłka, a opinie.. No cóż, też z tyłka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@catch: Nazywa użytkowników trollami, na innych portalach arogancko dezauwuje ludzi z wypoku, bagatelizuje oddziaływanie tego serwisu itd, a jeszcze parę dni temu był kochany wypok :)
  • Odpowiedz
@cevilo:

Nazywa użytkowników trollami


A tak, to widziałam, no ale czy nazwanie trolla trollem to taki ciężki grzech? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na innych portalach


A tego to nie widziałam, link? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jedrek018: W taki sposób, że podarowali mu jakąś płytę w zamian za to, że zareklamuje @SOLGAZ w swoich filmach. Wiadomo, że @dkm17 "na dorobku", młody, więc dał się kupić za płytę i plutł jakieś bzdety o tych ich płytach w filmie.
  • Odpowiedz
Ja do nich sympatię straciłem jak zgnoili @dkm17, który za jakąś płytę musiał to badziewie reklamować. Obnażyło to mizerię polskiej nauki, nawet wśród młodych ludzi, jak to niedoinwestowana dziedzina, jak naukowcy nie mają za grosz uczciwości intelektualnej.


@cevilo: Nie rozumiem jaki ma związek deal solgazu z @dkm17, o ile po tych akcjach gardzę Bielem, to ta umowa była uczciwa. Dawid nie miał indukcji, to mu przysłali. Chyba by przecież
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: Gdyby akurat chciał robić program o płytach indukcyjnych:
- zwraca się do solgazu
- solgaz przysyła mu ją, do testów, a później na własność
- robi program o indukcji nie wspominając o solgazie
- i tak wszyscy skojarzyli by oooo indukcja, jest na wypoku producent indukcji solgaz
Wszyscy zadowoleni.
Z tego co kojarzę, że w części tych filmów leciało logo jakiegoś uniwersytetu, może teraz zmieniła się formuła.
Ja w każdym
  • Odpowiedz
@cevilo: To chyba normalne okazać wdzięczność komuś kto nas obdarowuje prawda?
Masz może trochę racji, no ale myślę że kumaty widz by wyczaił jaki jest minus indukcji, bo Dawid dokładnie wspomniał jakie naczynia się nie nadają.
A o wpływie na smak.. nawet nie odniosę się do tego, bo to mega głupie :P
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: Jeśli ktoś nazywa to głupie, samo postawienie pytania, to sam jest głupi. Ty może mógłbyś nawet z chlewa jeść i nie wyczułbyś różnicy, ale postęp ludzkości odbywa się dzięki temu, że ludzie zastanawiają się nad różnymi kwestiami i badają je, choć takim myślicielom jak ty, nawet się to nie śniło. Ludzie mają różną wrażliwość zmysłów.
  • Odpowiedz
@cevilo: a Ty na pewno byłbyś w stanie udowodnić, że rzeczywiście potrawy smakują inaczej (w co bardzo wątpię) i zaproponować mechanizm według jakiego to miałoby się dziać.
Podpowiem Ci, że przez dno naczynia większość pola magnetycznego się zamknie i do potrawy dociera dokładnie takie samo ciepło, bo pewnie o te "szkodliwe fale" Ci chodzi. Taka sama sytuacja jak z NFC, kartę w portfelu zabezpieczy ci głupi arkusz folii aluminiowej (sprawdzałem).
  • Odpowiedz
@RicoElectrico: Nie wiem, czy byłem w stanie udowodnić, nie wiem czy ktoś jest w stanie udowodnić. Wiem, że można postawić pytanie, z którym można rozprawić się w 10 sekund jeśli coś jest oczywiste, ale nie jest to nigdy głupie.
@dkm17 nie zadał sobie ani jednego pytania o minusy indukcji (może takich nie ma, ale chodzi o uczciwość naukową), film wyglądał tak;
- pochwały dla solgazu za płytę
- jak działa indukcja
  • Odpowiedz
@cevilo: chyba oglądaliśmy inne materiały. Jakie "pochwały" dla Solgazu padły w materiale? @dkm17 podszedł do tematu jak najbardziej profesjonalnie - opisał zasadę działania indukcji, podziękował Solgazowi za dostarczenie płyty i kamery termowizyjnej, dzięki czemu mógł zrealizować materiał w atrakcyjny dla widza sposób.

podarowali mu jakąś płytę w zamian za to, że zareklamuje @SOLGAZ w swoich filmach

W których filmach? Ja widziałem tylko jeden, w którym lokowany był produkt tej firmy. Nie
  • Odpowiedz
Nie uważam, żeby była to reklama


@jedrek018: Marketingowiec solgazu też na wykopie niczego nie reklamował, tak tylko sobie heheszkował xD

"podszedł do tematu jak najbardziej profesjonalnie"

Widzę, że z nauką to ty chyba niewiele miałeś wspólnego w swoim życiu.
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki: bordo a jaki głupi ( ͡° ͜ʖ ͡°) @dkm17: podszedł profesjonalnie do tematu, jest tylko i wyłącznie wzmianka o @SOLGAZ: który użyczył Dawidowi do odcinka płyty i kamery termowizyjnej. Nieprofesjonalnym "podejściem do nauki" byłby brak wskazania faktu kto podarował płytę. Poza tym, Ty musisz miec bardzo mało wspólnego ze światkiem naukowym, pewnie jeszcze myślisz ze człowiek z nim związany jest zawsze ułożony, dystyngowany itd.
  • Odpowiedz
@Atariauke: Nie zdążyłem dodać edycji, bo odpowiedziałeś.
W ramach przypomnienia, obejrzałem ponownie ten filmik i zwracam honor, bo faktycznie jest dobrze wykonany od strony naukowej i popularnonaukowej. Szkoda, że w pamięci utkwił mi jako reklama. Może przez ten tytuł, gdzie podany jest solgaz, jako przesyłający płytę.
No cóż, wypada mi w tej sytuacji was przeprosić i rzadziej myśleć na skróty.
  • Odpowiedz