Wpis z mikrobloga

#witoldjurasz postuje #szczepantwardoch ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.facebook.com/witold.jurasz.16/posts/610763702444010

A ja przypomnę tekst:

„Faszyści” i faszyści

Wieloletnie straszenie „faszyzmem” przez Gazetę Wyborczą, lewicowych polityków i zapłakanych aktywistów „antyrasistowskich” zostało obśmiane już ze wszystkich stron. Oczywistym było, że wyzywanie od faszystów dowolnego oponenta: od Kościoła zaczynając, przez centro-prawicę i nacjonalistów, na skrajnych liberałach kończąc, musiało zniechęcić jedynie do tych, którzy tak hojnie obdarowują tą etykietą. Cały ten niezbyt wyrafinowany zabieg ma jednak jeszcze drugi skutek, odwrotny do założonego.


#publicystyka #polityka
u.....6 - #witoldjurasz postuje #szczepantwardoch ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.facebook...

źródło: comment_KWdHxV94qm5iHLpfw1z9j18KPRoGaYye.jpg

Pobierz
  • 34
@urs6: "Kipiący od klasowej pogardy KOD i okolice" - hmm, chyba tu kto inny "kipi od pogardy". I jakie "okolice," chciałabym wiedzieć? Może i ja wedle pana Twardoch "kipię od pogardy" i nic o tym nie wiem?
hmm, chyba tu kto inny "kipi od pogardy" (...) Na czym to "kipienie od klasowej pogardy" polega, ale tak konkretnie?


@Andreth: Nie mam pełnej odpowiedzi, ale wydaje mi się, że Twardoch ma rację. PiS uważa swoich politycznych wrogów za złodziei, wasali Berlina, spadkobierców moralnych PRL. KOD - za patologię kupioną za 500+, meneli bijących rodzinę i pobierających zasiłki, głupkowatych wsioków z Polski B. A przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Jak bym
tudzież na przykład system strukturalnego uzależnienia od banków dla wszystkich chcących zaspokoić potrzebę tak wyszukaną i ekscentryczną jak potrzeba mieszkaniowa?

@urs6: (>)
@urs6: Niedojrzałe zachowanie z twojej strony i świadczące o ignorancji historycznej. Nie słyszałeś nigdy o koncepcji nieposłuszeństwa obywatelskiego? Radzę sie jednak zapoznać z koncepcją i tekstami, a nie "prychać".
@BarekMelka: częściowo się z Tobą zgadzam, ale przecież środowiska, o których mowa, odmieniali słowo "konstytucja" przez wszystkie przypadki i machały jej treścią w sejmie, a tam:

Art. 75. 1. Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania


@Andreth: ale dla mnie ten fragment jest szokujący. Przecież od ponad roku mówi się o
@smyl: Szokować to może, jeśli wyrwie się fragment z kontekstu. Demokratycznie wybrana władza (i nie kwestionujemy, że jest wybrana demokratycznie) łamie prawo nadrzędne i wprowadza uregulowania prawne z nim sprzeczne. Uważasz, że należy się im podporządkowywać? Jeśli zakaże np. demonstracji, ich nie robić? Nie zgadzam się. W takiej sytuacji obywatelskie nieposłuszeństwo jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem.

My możemy łamać prawo, bo mamy rację, a 30% społeczeństwa, która uważała za
@urs6: Nie rozumiem, co do mnie usiłujesz powiedzieć i mam silne wrażenie, że nic. Jeśli "prychasz" z powodu słów "nieposłuszeństwo obywatelskie" oznacza to po prostu ignorancję.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatelskie_niepos%C5%82usze%C5%84stwo

NB, trzon Obywateli RP to uczniowie Kuronia z lat 80-tych i ludzie, którzy wtedy szli do więzienia za palenie książeczek wojskowych (w ten sposob wywalczyli w PRL prawo do zastępczej służby wojskowej), a nieco później uporczywie łamiąc zakaz demonstracji de facto wywalczyli wolność manifestacji.
Takie głosy się zdarzały, ale traktować to jako stanowisko KOD (a tym bardziej "okolic" do których ja należę) jest bardzo krzywdzące.


@Andreth: Spoko xD

http://www.wykop.pl/wpis/21435221/#comment-76935063

Państwo polskie stało się teoretyczne w XVII i XVIII w., gdy polityka zmieniła się w przekupstwo. Magnaci kupowali szlachtę, a magnatów – obce rządy. Teraz władza przekupuje wyborców pożyczonymi pieniędzmi.

zwolennicy PiS nie umieja podać ani jednego konkretnego argumentu za ich ukochaną partią, tylko wzdychają, że