Wpis z mikrobloga

#xiaomi #rn3pro #redminote3pro

Mireczki, mam dylemat od dłuższego czasu zastanawiam się nad monitorowaniem swojego snu, ściągnąłem już nawet super aplikację sleep as android ale oczywiście pojawiają się schody a mianowicie łóżko dzielę z żoną a w łóżeczku obok śpi nasz synek więc monitorowanie za pomocą telefonu raczej odpada bo raz ja się przekręcam raz ona i to pewnie nieźle zaburza zbieranie informacji o moim snie. Wpadłem zatem na genialny pomysł kupna opaski MiBand lub MiBand2 ale niestety znowu natknąłem się na schody bo Sleep as android nie obsługuje mibandów. I teraz pytanie do Was czy da się kupić do rn3p jakąś inna opaskę którą wspiera sleep as android a może polecicie jakąś inna aplikację która wspiera mibanda ?
  • 18
@pman: Nie wiem jak opaska sama w sobie ale aplikacje typu sleep as android właśnie wyłapują te ruchy ręką (ewentualnie telefonu leżącego na łóżku) i na tej podstawie określają fazę snu, ruszasz się, przekręcasz tzn. że masz płytki sen a gdy przez dłuższy czas ręka czy tel. leży stabilnie tzn, że masz fazę głęboką.
@HaSSaN: w mibandzie po prostu jest żyroskop który wychwytuje ruchy ręką, dlatego nawet jak oglądasz telewizor przed snem, nawet zmieniasz kanały pilotem, to zazwyczaj i tak zlicza to już jako sen płytki, podobnie po przebudzeniu - jedynie gwałtowny ruch ręką, lub podniesienie się z łóżka przerywa naliczanie snu
@pman:
To bzdura

w nocy się ruszysz to już nie śpisz :)

@L3AD3R:
Może masz niedopracowaną wersję? Oglądania TV nigdy mi nie zaliczyło jako płytki sen. Podniesienie z łóżka w nocy i pójście np. do kibla zalicza jako przerwę w śnie. Później dalej leci sen.
@HaSSaN:
To to samo. Sleep as Droid jakby przekształca telefon w opaskę.
Budzenie w płytkiej fazie działa fajnie. Tylko aplikacja musi się też Ciebie
@PanKracy582: Takiej odpowiedzi oczekiwałem, podsumowując bo może nie końca rozumiem – Kupuję opaskę MiBand czy MiBand2, instaluję na telefonie MiBand tools czy jakiś inny dedykowany do tej opaski program, i rozumiem, że w tej aplikacji są funkcje takie jak monitorowanie snu, inteligentne budzenie itp. ? A czy np. są w tej apce takie bajery jak sleep as czyli nagrywanie dźwięków typu chrapanie itp. ?
@HaSSaN:
Tak. Opaska + apka i masz budzenie, monitorowanie, liczenie kroków, powiadomienia SMS, polaczenie itd.
Nagrywania dźwięków nie ma na pewno w 1. Dwójkę miałem w ręku ale nie na nadgarstku więc nie powiem a nie chce wymyślać.