Wpis z mikrobloga

Mireczki robię #rozdajo gry karcianej Gra o tron. Usiłuje przekonać mój #niebieskipasek do gier karcianych/planszowych niestety beskutecznie. Ta gra niestety zbyt ambitna na początek. Póki co musimy pozostać na osadnikach dla dwojga który de facto się super sprawdza( ͡° ͜ʖ ͡°)Gra rozpakowana ale nie grana ani razu:(... W zamian proszę o polecenie fajnej planszówki dla dwojga:))
Losowanie przez mirkorandom 3 stycznia, zielonki nie biorą udziału.
mojarewolucja - Mireczki robię #rozdajo gry karcianej Gra o tron. Usiłuje przekonać m...

źródło: comment_S1DmQVVr2fBasvt37OV21xN5I3U1UXCB.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@mojarewolucja: Ma dwie osoby to tak smutno. Monopoly hotelu, Zgadnij kto ale to gry na chwile. Min 3 osoby do Osadników, 7 cudów świata.
Może prędzej do gry zachęci go coś z uniwersum które lubi czy zna?
  • Odpowiedz
@mojarewolucja jak już kmini osadników, to wydaje mi się że bez większego problemu powinna przytulić cięższe tytuły. Proponuje na początek 7 cudow, ja się też ostatnio bardzo dobrze bawię przy świecie dysku.
  • Odpowiedz
@mojarewolucja Tak na prawdę zależy czego oczekujecie od wspolnej zabawy. Czy ma byc interakcja między graczami w czasie gry czy nie? Jezeli interakcja to czy pozytywna czy negatywna? Kostki, karty czy plansza? Ciekawa mechanika (od pełnej decyzyjnosci do pełnej losowości). Nałożona na mechanikę tematyka.

Na początek proponuję raczej delikatną interakcję:
- patchwork - na dlugie wieczory przy kakao,(plansza, bardziej decyzje niz losowosc, malo interakcji, tematyka abstrakcyjna)
- metallum - bardzo interesujaca ekonomiczna
  • Odpowiedz
@mojarewolucja:
Mr. Jack pocket- świetna gra dwuosobowa i nie ma specjalnie skomplikowanych zasad, więc na początek przygody z planszówkami/karciankami się nadaje;
Jaipur- też całkiem niezła karcianka strategiczna (mi się dość szybko znudziła, ale znajomi uwielbiają, więc może Twojemu niebieskiemu też podpasuje)
Gwint
Świat Dysku Ankh Morpork- gra od 2 do chyba 4 osób, ale w 2 osoby też się bardzo dobrze gra
  • Odpowiedz
@mojarewolucja: ja polecam spisanie kilku tytułów i przejście się gdzieś u Was w Wawie, gdzie można wypożyczyć dana grę na kilka dni. U nas we Wrocku koszt takiej przyjemności to 10% wartości gry (przy wypożyczeniu na 3 dni). Pozwoli to Wam przetestować więcej tytułów za mniejsza kasę i kupić już ten właściwy :)
  • Odpowiedz