Wpis z mikrobloga

@blondeblossom: ja nie wchodzę w sprawy techniczne i proces nauczania rysunku. Nie znam się na tym ale wierzę ci, że jest tak jak piszesz. W tym co pisałem wcześniej chodziło mi tylko o to, że grafika cyfrowa ma więcej możliwości w takim na przykład dotarciu do odbiorcy, można ją bez problemu kopiować i rozpowszechniać, jest praktycznie gotowa aby ją zastosować w jakimś procesie produkcji.
  • Odpowiedz
@blondeblossom: no trochę mam takie podejście i często mnie to irytuje jak ktoś coś musi mieć koniecznie w postaci analogowej bo inaczej to dla niego nie istnieje. Ale rozumiem i staram się mimo wszystko doceniać. Ma to swój urok.
  • Odpowiedz
@FirstOfTheMagi: Czasem ludzie chcą sobie powieść na ścianie obraz albo postawić rzeźbę (ja tam nie wiem, lubię gołe ściany i skrajny minimalizm xD). Jeden kupi wydruk, drugi chce unikalną rzecz, niektórzy traktują to jako inwestycje. Digital painting nie sprawdzi się w roli inwestycji (no dobra można robić serie limitowane)
Zgodze się, cyfrowe są dużo mniej doceniane niż tradycyjne, szczególnie przez ludzi którzy nie mają pojęcia o temacie. ee panie w komputerze
  • Odpowiedz
@woynar: można stworzyć obraz w postaci cyfrowej a później natrzaskać milion kopii, to samo dotyczy rzeźb. Wiadomo, że nie każdemu takie rozwiązanie pasuje. Ale w dzisiejszym świecie bardziej liczy się ilość i taniość.
  • Odpowiedz