Wpis z mikrobloga

No i stało się. Mój @x600 wyłączył się (wyczerpała się bateria) i nie chce się włączyć. Wołam ekspertów od #letv poradźcie coś co robić :(
  • 39
  • Odpowiedz
@demoos: niestety Twoje rady nie były celne. Ładował się do tej pory i dalej nic.
@smyl: dwie ładowarki i dwa kable i j.w.
@pirat183: mój kabel jak i ładowarka jak nowe, tak samo jak telefon który mam 4 miesiące.

Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Odpowiedz
@nocny: próbowałeś klikać kombinacje w stylu:
Volume Down + Power Button (trzymać kilka sekund aż się pojawi logo)
lub Volume Up + Power Button?
Miałem podobną sytuację, że po prostu telefon się wyłączył. Podłączyłem do ładowarki - czerwona dioda. Zostawiłem go na trochę przy ładowaniu (mocno zniechęcony po kilkunastu próbach uruchomienia telefonu), po dłuższej chwili spróbowałem kombinacji Vol Down + Power i ... zaskoczyło.

EDIT: Właśnie przeczytałem, że próbowałeś. Wybacz
  • Odpowiedz
@nocny: Spróbuj z inną ładowarką, od innego telefonu, 5V 2A czy coś podobnego, słabszego od tej twojej z LeTV. Potrzymaj na ładowaniu z 15 minut i spróbuj włączyć. Może faktycznie pomoże
  • Odpowiedz
@nocny: parę dni minęło, ale może jeszcze aktualne - przerabiałem dokładnie to samo w swoim x600 - zostaw go na dzień, dwa czy trzy, żeby padł do zera i podłącz go kablem USB do portu USB 2.0 w komputerze (nie ładowarki! Tak jak ktoś wyżej pisał - potrzebne jest ładowanie niskim prądem). Daj mu się poładować z godzinę czy dwie i może ruszy (u mnie pomogło przy identycznych objawach). Jak
  • Odpowiedz
@nocny jak napiszesz ticketa odpowiedzą jakimś śmiesznym refundem postrasz paypalem momentalnie zmienią ton i dadzą albo full refund albo na gb wallet
  • Odpowiedz
@nocny: ja wysyłalem na gwarancie ale do sprzedawcy z JD, wszystko trwało ponad miesiąc ale dostałem nowy telefon. Paypal zwrócił mi koszta wysyłki, sprzedawca wysłał telefon do fabryki, okazało się ze nie mają juz telefonów z moim kolorze i mogłem czekać lub wybrać biały.
  • Odpowiedz
I jeszcze jedno ale. NA telefonie mam dużo wrażliwych danych. Czy można taką napuchniętą baterią naładować bo szczerze to trochę się obawiam o swoje zdrowie podłączając ją do prądu.
  • Odpowiedz
@nocny: pocztą polską na wskazany adres przez chińczyka, w środku zostawiłem karte o jakie zamówienie chodzi i jaki jest problem z telefonem, dodam tylko ze zmienaiem rooma, miałem roota a nie powinienem tego robić (warunki gwarancji), chińczyk o tym wiedział i nie widział w tym problemu
  • Odpowiedz
@nocny: możesz poszukać informacji na telchina.pl, może ktoś przerabiał taką reklamację. Ja z GB nic nie zamawiałem.
A co do samej baterii - widziałem takie na allegro po ok. 70zł i pierwszy lepszy serwis telefonów Ci ją wymieni (jeżeli sam nie czujesz się na siłach). Może to jest lepsza opcja jeżeli chińczyk będzie upierał się na tylko częściowy refund.
  • Odpowiedz