Wpis z mikrobloga

#lego
Dostałem info że wysłano mi Sbrick Plus. Ponoć jutro ma dojść.
W skrócie u mnie wygląda sprawa tak że będę miał Sbricka a lego technics na oczy nie widziałem.
Jakieś porady dla świeżaka?
W planach na dziś zakup silników bo bez nich Sbrick bezużyteczny.

Zerknąłem na Sarielowy poradnik ale tyle tam różnistych pinów, zębatek że nie wiem czego potrzebuję. Jak się teraz zabrać za kompletowanie klocków Technic?
Kupić jakiegoś seta na dobry początek czy może z każdej części luzem po 2-3 żeby się z nimi zapoznać?
Jakie "klocki" to podstawa w budowie modeli i im ich więcej tym lepiej? Ktoś coś?
Hodofca - #lego
Dostałem info że wysłano mi Sbrick Plus. Ponoć jutro ma dojść.
W sk...

źródło: comment_wXyRtv20bJhMocCNOQudoP67ASit72aT.jpg

Pobierz
  • 8
@Hodofca: Ja bym proponował jakiś zestaw np promoklocki.pl/lego-technic-42030-koparka-volvo-l350f-p3587 (obecnie sam na niego czekam). Ja z kolei mam sporo zestawów i zanim kupię sbricka chcę się pobawić tą nową elektroniką (niestety mam tylko stare silniczki jak na razie).

Klocki na części raczej się nie opłacają.

Ta nowa koparka wiem że ma ogromną ilość ramek (podstawa w obecnym budowaniu)
@palkens: Dzięki. Jako pierwszy technics idealny bo i tak potrzeba mi silników. Już zamówiony.
Tylko teraz jak przekonać siostrzeńców że ta koparka pod choinką to prezent dla starego wujka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hodofca: Chcesz zamawiać silniki tak jak na liście? Nie wiem co chcesz budować, ale jeśli coś jeżdżacego to może lepiej jeden serwo (chyba, że dwe osie skręcane) i dwa takie same do napędu. Nie znam też budżetu i czy masz już jakieś klocki, ale może zerknij na 9398? Ma dwa silniki i serwo. Do tego będziesz miał od razu przyzwoite zawieszenie i duże koła. Karoseria się zdjmuje i można na nim
@Polanin: Ogólnie to chcę budować co tylko sobie wymyślę. Na początek coś jeżdżącego a później różne ciekawe mechanizmy typu podawanie, przerzucanie piłek itd itp. Silniki chcę wszystkie aby się z nimi zapoznać. 9398 też ciekawe ale jednak zdecydowałem się na 42030 bo ma wszystkie silniki i więcej możliwości z którymi może się zapoznać taki noob jak ja.
Budżet na razie wyczerpany, na jakiś czas będę miał co robić.
@Hodofca: tez ciekawa opcja. Tylko zawieszenia chyba nie będziesz miał. Chic zawsze można dokupić na części. Kup sobie gąsienice i zrób po silniku na każdą niezależnie. Śmiga toto niesamowicie. Kreci sie w kółko itp. Powodzenia i miłej zabawy.