Wpis z mikrobloga

W sumie nie wiem jak otagować. Prawie 2 lata temu kupiłem forestera(sf) S-turbo. Czarny, w manualu. Co zaskakujące w dobrym stanie. Jakieś parę miesięcy temu na forum subaru ktoś poszukiwał takiego właśnie modelu, w takim malowaniu, nie automat. Podesłałem zdjęcie, niestety bez odzewu. 2 miesiące później dostałem PW czy nadal chcę sprzedać. No jak kupiec sam się znalazł to dlaczego nie. Klient zadzwonił wieczorem.... z Finlandii. Okazało się, że przemiły polak mieszkający tam od kilku lat szuka takiego auta. Ok. Na oględziny przyjechał jego ojciec, auto w porządku więc dogadać tylko szczegóły. I zaczyna się jazda. Najpierw czy nie byłbym w stanie dostarczyć auta do Białegostoku. W sumie czemu nie, mam miesiąc wolnego (zaległy urlop), czasu sporo. Zgodziłem się. Skoro chcę przyjechać do Białegostoku (z drugiego końca polski) to może do Finlandii? LoL. Why not. Kupujący pokrywa wszystkie koszty.
Tak się zaczęła wycieczka. Kupujący przelał kasę za auto zanim w ogóle wyruszyłem. Kupił bilet na prom i samolot powrotny.Szok.
Pojechałem. 1650km w aucie. Najpierw ok 600km do Białegostoku gdzie przenocowałem u jego znajomych, następnego ranka ponad 1000km do Talina na prom. W Helsinkach odebrał mnie przy wyjeździe z portu. Przejechaliśmy jeszcze 200km do niego do domu. Spędziłem w sumie ponad 3 dni z uroczymi ludźmi w Finlandii, miałem wszystko opłacone, ktoś zaufał mi na tyle, że przelał pieniądze tak naprawdę nie widząc auta na żywo, nie wiedział kogo sprowadza do siebie a to wszystko po jednej rozmowie telefonicznej :) (oczywiście później były kolejne, ale decyzję podjął po tej pierwszej). Dla mnie szok, dla znajomych szok. A ja mam nadzieję na nowych znajomych :) Wszystko z powodu podjęcia decyzji o zakupie Forestera a nie czegoś bardziej rozsądnego.

Na zdjęciu sprawca zamieszenia w oczekiwaniu na prom w Talinie.
#subaru #subaruspam #samochody #truestory
d.....d - W sumie nie wiem jak otagować. Prawie 2 lata temu kupiłem forestera(sf) S-t...

źródło: comment_79wjnU5kErJb5HLXdHuyhrItNPcfCmIM.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@devdd: widać jegomość przesiąkł juz mocno ichniejsza kultura. Mieszkałem tam pięć lat, wiem co mówię. Jak zostawiłem kartę w bankomacie to znalazca zaniósł ją do banku. Kierowca autobusu rejsowego zadzwonił po kolegę który przyjechał po mnie drugim autobusem rejsowym (pustym) żebym mogl podjechać dokładnie tam gdzie chce a nie tylko na przystanek końcowy. Itp itd
  • Odpowiedz
@Immun: felgi stalówki z oponami zimowymi, letnie były na oryginalnych alusach z s-turbo. SLSy zostały wymienione na twardsze sprężyny i normalne gazowe amortyzatory. A siedzi niżej bo był mocno załadowany (duuużo alkoholu :P)
  • Odpowiedz