Wpis z mikrobloga

Hej #pcmasterrace, potrzebuję porady.
Po raz pierwszy od ok. 15 lat będę kupował peceta - i problem rozbija się o wydawałoby się prozaiczne elementy: klawiaturę i myszkę.
O ile kartę graficzną czy procesor dość łatwo wybrać, o tyle z tymi dwoma elementami mam problem - głównie chyba dlatego, że niezbyt dużo o nich wiem, widzę, że wybór jest ogromny a nie bardzo wiem, czy się kierować czując jednocześnie, że są one ważne jak cholera - w końcu to jest mój główny punkt styku z komputerem!

Gry, które planuję odpalać to jakaś #civilization6 #elitedangerous czy #eu4, ewentualnie jakiś #wiedzmin3.

Pomożecie?
Myślę o sprzęcie bezprzewodowym, bo taki mam od lat (applowe bałagany, w tym magic mouse #apple która ma wręcz genialny gładzik), ale nie wiem, czy nie błądzę.
  • 29
@rudolf: Kup "firmowe", klawa logitech albo ms.

Mysza - razer, wg gustu. To są świetne mysze.

Co do klawiatury - ja kupowałem zawsze logitech k120 albo odpowiednik. Jest na tyle tania, że nawet nie czyściłem tylko wyrzucałem i kupowałem nową.
@rudolf: Dla jednego 30 złotych dla innego 300. Ciężko tutaj powiedzieć, nie mam też pojęcia ile chciałbyś na to wydać. Po prostu uważam, że lepiej wydać na inne rzeczy niż mysz i klawiatura z milionem bajerów.
@rudolf: ja po przesiadce na klawiaturę mechaniczną nie wyobrażam sobie używać klawiatury membranowej, nieporównywalnie większy komfort użytkowania. Polecam. Co do myszki to wybierz taka co dobrze będzie Ci w dłoni leżeć, w FPSy nie grasz więc jakiś bardzo precyzyjny sensor nie jest Ci potrzebny.
@rudolf: Ja mam chamskiego, czarnego Labteca, kupionego za 20 zeta. Zero ergonomii, zwykły prostokąt, ale ja po prostu uwielbiam. Pracuje na tym i gram. Gorzej, że już prawie nigdzie nie można ich dostać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rudolf: z myszek ja mam logitecha g500 juz ponad 5 czy 6 lat i imo duzy plus.
Jest masywna, mozna ja dociazyc jak sie chce, duzo przyciskow ktore sam sobie programujesz.
@rudolf: różnica jest taka, że w mechanicznej przełączniki działają tak samo od pierwszego kliknięcia do ostatniego (kilka-kilkanaście milionów kliknięć), membranowa wyrabia się z czasem. Mechaniczna ma też inny poziom aktywacji (przeważnie 2mm) na membranowej musisz wciskać do samego końca
@rudolf: z myszą to dobrze przymierzyć sobie ergonomię. Bardzo chwalę sobie w mojej zmienne dpi klawiszem obok LPM - Logitech G500S. Wcześniej miałem Razer Deathadder to miała od spodu, więc do dupy imo. Co do klawiatury to mam jakąś tanią, ale podświetlaną i chwalę sobie. No i do E:D to zdecydowanie HOTAS, tak jak @Kofi polecał. Jako drugorzędna opcja to jest jeszcze K+M albo pad od xboxa, próbowałem obydwie i jednak