Wpis z mikrobloga

ludzie, potrzebuje malutkiej pomocy - syno mój lubi jak mu opowiadać jakieś historię do poduszki, więc wysilam swoją kreatywność i coś mu tam wymyślam. Ostatnio za namową żony zacząłem te moje gawędy spisywać, ale pragnę je przy tym uczynić nieco bardziej poprawnymi historycznie (o ile opowieści w której główny bohater wymyśla grę w palanta/baseball na tropikalnej wyspie i odgania olbrzymią kałamarnicę poprzez gilgotanie jej po mackach może być jakkolwiek poprawna historycznie :P) , więc mam do was pytanie drodzy wykopowicze:

Jakie typy okrętów, czy generalnie jednostek pływających, szczególnie żaglowych, występowały w XIX wieku?

#pytaniedoeksperta #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@thaven na pytanie te ci niestety nie odpowiem, ale jak chcesz ciekawe historyjki to zobacz sobie nocną zmianę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a i jeszcze pasty (szczególnie o fanatyku wędkarstwa, a na pastę o serwerowni twój syn jest zapewne za młody)
  • Odpowiedz
@belzebubek6: akurat to wiem :) Między innymi stąd XIX wiek, ale jakieś okręty żaglowe też wszakże były. A jeszcze nie daj boże napiszę że pływały galery, albo pomylę galeon z fregatą i mnie młodzian wyśmieje :( :P
  • Odpowiedz