Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z otagowaniem. Ale do rzeczy. Zamierzam sobie kupić zestaw kina domowego 5.1. Do czego będę używać? 40% gry, 30% muzyka, 30% filmy. Jak ma grać? Ma być czysty dźwięk, nienatarczywy w żadnym zakresie. Bas niedudniący, tak żeby sąsiadom żarówki się nie wykręcały przy odsłuchu, tylko stylowo podkreślający dół. Każdy instrument wyraźnie słyszalny. Jak to pomoże to mam Beyerdynamic T90 Jubilee i jestem zadowolony z ich brzmienia. Chciałbym wszystko zbudować wokół amplitunera YAMAHA RX-V681. Zastanawiam się też nad Denon AVR-X3300W. Polatałem trochę po sklepach, na wtorek jestem umówiony w jednym na odsłuch. Oto propozycje jakie otrzymałem:

1. Monitor Audio MR6, MR2, MRC + sub MRW 10
2. Bronze 6, Bronze Center, MR2 + MRW 10
3. Magnat Quantum 677,673,67

Na początku myślałem, że coś za 2-3 tysiące kupię. Ale szybko zszedłem na ziemię. 8 tysięcy cebulionów to górny pułap tego co mogę wydać.

Mirki pomożecie?

#muzyka #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #cokupic #audioboners
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Flying_Dutchman: pomożemy :) Pierwsza rzecz - tej Yamahy jesteś pewny? Denon wypada lepiej jakościowo, zwłaszcza jeżeli chcesz naturalny dźwięk (yamaha gra bardzo specyficznie), aczkolwiek jest na rynku coś, co pod względem cena/jakość zamiata zupełnie konkurencję - Onkyo RZ800. W cenie poniżej 4k mamy dźwięk, który stawiałbym gdzieś pomiędzy Denonem X3300 a X4300 - mówie głównie o stereo w muzyce, samo kino wszędzie jest na podobnym poziomie. Więc jeśli chciałbyś kino,
  • Odpowiedz