Wpis z mikrobloga

Mirki, muszę kupić serwer NAS do domu, który będzie działał jak dropbox i najlepiej na jakimś rozwijanym opensource. Macie jakieś doświadczenie w tym aspekcie? Jakieś propozycję?

Wymagania:
2 dyski w Raid 1 nie muszą być duże (do 500Gb)
Jakaś aplikacja na androida (automatyczna synchronizacja zdjęć),
Zarządzanie plikami przez interfejs www,
Ewentualny shell, żeby dodać to czego mi brakuje,
Bezawaryjność :)

Koszt tak do 600zł (jeżeli nic sensownego w tym przedziale nie będzie, to może być drożej).

  • 12
@carlo497: Kojarzę FreeNAS, jeżeli nie zdecyduję się na jakieś konkretne rozwiązanie, to po prostu zbuduję sobie serwer z FreeNAS. Ale z tego co widzę, to może się okazać, że synology wezmę, bo po szybkim sprawdzeniu co oferuje, to ma wszystko co potrzebuję bez zabawy w instalacje i konfiguracje.
@bpit22: do tych zastosowań co podałeś myśle, że wystarczy wersja SE, jakbyś chciał kamere podłączyć to już będzie już za słabe, do synchronizacji nic więcej nie trzeba
jeżeli nie używasz klienta torrent(bo jest na synology dostępny) to weź SE

ja mam u siebie ds713+ włączony 24/7 jako: serwer kamer, serwer plików, torrent i cośtam jeszcze, dla mnie największy plus jest taki, że mam 1GB ram i jak będzie mało to moge
@bpit22: Jak chcesz to mam na sprzedaż płytę serwerową pod s. 1155 (zwykłe procki też działają). Z obsługą ECC i innymi bajerami. Mogę ją puścić za 100 + wysyłka.
@Szala: Dzięki, w sumie szukam NAS, bo ma kilka zalet: cichy, mało bierze prądu i zajmuje mało miejsca. A wielkich wymagań nie mam, ale dzięki za ofertę :)