Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatnio wyszło coś takiego jak Age of Sigmar. Czytałem gdzieś, że to zresetowanie dotychczasowego bitewniaka, uproszczenie zasad itd. Jakiś początkowy zestaw widziałem za niecałe 100zł aczkolwiek żadnego regimentu tam nie widziałem, tylko pojedyncze figurki.
Czy ktoś mógłby mi przybliżyć o co chodzi z tym wydawnictwem, czy się to opłaca i czemu ten zestaw jest tak podejrzanie tani (kiedy grałem w WFB kilka lat temu to pamiętam, że na armię Tomb Kings musiałem zapłacić dobre 1000zł jak nie więcej). I czemu powstał jakiś podział na Great Order of Chaos/Destruction czy co to tam było (nie mam jak teraz sprawdzić dokładnej nazwy).
#warhammer #ageofsigmar #bitewniaki #grybezpradu #gryplanszowe
  • 10
  • Odpowiedz
@monochromatycznie: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A orientujesz się może czy będą wychodzić takie starter sety też dla innych frakcji? Albo czy można jakoś mieszać zestawy od powiedzmy właśnie Tomb Kings czy nawet innych bogów chaosu? Jakoś nigdy mi nie było po drodze z Khornem.
  • Odpowiedz
@Journeyman777: Grałem troche w WFB, Age of Sigmar to jakiś żart, osobiście nie polecam. Niedawno zapoznałem się z fajnym bitewniakiem- Kings of War, darmowe zasady dostępne na ich stronie, znacznie uproszczone i nie przekombinowane, system wymyślony przez jednego ze sztandarowych projektantów systemu WFB. Armie są kompatybilne z armiami z warhammera i innych systemów, udało mi się namówić różowego na jedną partię narazie i było bardzo spoko. Jeżeli chcesz oszczędzić to
  • Odpowiedz