Wpis z mikrobloga

Mircy,

Czy jest jakiś sposób na wypłacenie dolarów z PayPal na konto USD w polskim banku bez przewalutowania? Jedyne co przychodzi mi do głowy to wysłanie ich do kogoś kto ma konto w Paypal/Bank USA, i przelew stamtąd na konto walutowe w PL, ale czy może jest jakiś prostszy sposób?

#paypal #zakupyzchin #dolar
  • 11
  • Odpowiedz
@gasnik: nie czaje - "
wypłacenie dolarów z PayPal na konto USD w polskim banku "
skoro masz USD na paypal i przelewasz na polskie konto prowadzone w USD to nie masz przewalutowania...
  • Odpowiedz
@hym1988: Nie :) Paypal nie wypłaca z konta paypal prowadzonego w Polsce na konto bankowe USD w Polsce dolarów. Mając konto PayPal w Polsce, możemy wypłacić tylko w złotówkach. Gdybym wysłał Dolary na konto walutowe, to Paypal najpierw robi przewalutowanie na PLN, wysyła je do banku, który chcąc przyjąć środki w PLN na konto w USD ponownie robi przewalutowanie, tylko że w drugą stronę. Tracę dwa razy.
  • Odpowiedz
@gasnik: Jak to wygląda w drugą stronę, jeśli mam konto walutowe w polskim banku i chcę zasilić PayPal dolarami, też mi podwójnie przewalutuje? Tzn. dolary->złote->dolary ?
  • Odpowiedz
@Desson: Właściwie to nie wiem. Lepiej i tak płacić kartą walutową, bo w sumie na jedno wychodzi. Musiałbyś zadzwonić do PayPala i dopytać, ale wydaje mi się że sytuacja może być podobna.
  • Odpowiedz
@gasnik umnie na PayPal mogę poprosić o czek który przesyłają pocztą, w Polsce musiał byś walutowe konto otworzyć raczej, żeby wpłacić dolany, albo jak wyżej napisali otwórz konto walutowe i kartę z tego konta dodaj do paypala
  • Odpowiedz
@arturfartur: Mam walutowe konto, ale Paypal wysyła przelewy tylko w złotówkach. Na kartę USD też się nie da wypłacić.

Możesz doprecyzować o co chodzi z czekiem? Działa ten sposób w PL?
  • Odpowiedz
@gasnik https://www.paypal.com/us/selfhelp/article/options-to-withdraw-your-money-faq2316

account, you can request a check. Log in to your PayPal account, click Withdraw at the top of the page and select Request a check. Customers in the U.S. should receive checks within 1-2 weeks. It may take up to 6 weeks for customers outside the U.S.

We apply a fee of $1.50 USD for each check.

 Czyli prosisz o czek w dolarach kasuje cię za to 1,5$,, powinno być
  • Odpowiedz