Wpis z mikrobloga

Mircy taka sytuacja. W srode zezarlem krówke mordoklejke ale taką chamską, że skleilo mi mordę i jakoś chwile po zjedzeniu zaczęło boleć mnie dziąsło i ząb. Olałem temat, ból zniknął ale pojawiło się dziwne uczucie "spuchniętego" dziąsła, które trzyma mnie aż do dziś. Gdy wstanę rano nic nie czuje ale po kilku ruchach szczęką uczucie znów wraca. Miałem leczony ząb nr. 5 i podobno przyszedlem w "ostatniej chwili". Boję się, ze jednak bakterie przeniknęły do miazgi i czeka mnie kanałówka, jednak w sumie to mnie to nie boli, to takie dziwne uczucie w dziąśle i to nad innymi, zdrowymi zębami (6 i 7). Generalnie ząb i dziąsło nie reagują na dotykanie, opukiwanie, zimną wodę, ciepłą wodę. Wczoraj wziąłem tabletkę przeciwbólową jednak nie miała ona wpływu na to uczucie. I tak się zastamawiam czy to coś z dziąsłem czy to jednak kanałowe mnie czeka. #pytanie #pytaniedoeksperta #stomatologia #zeby #medycyna
  • 17
  • Odpowiedz
@SwiniaczXXX: przypuszczam że nawciskało się coś pod dziąsło. Wynitkuj porządnie zęby , wypłucz wodą i umyj szczoteczką i pastą. Można też kupić takie szczoteczki między zębowe jeśli są duże szczeliny między zębami. Można kupić płyn eludril i płukać nim przez parę dni ,ale nie dłużej jak dwa tygodnie bo przebarwia zęby. Jak to nie pomoże to wizyta u dentysty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.s. z opisu
  • Odpowiedz
@SwiniaczXXX: mala szczotka i dobrze umyj za ostatnimi zebami, plus nasmaruj dziasla i zachylki za tymi ostatnimi zebami i gdzie boli jakims zelem kojacym np protefix czy solcoseryl
  • Odpowiedz
@SwiniaczXXX: Ekspert odpowiada: Idź do dentysty...

Ja miałem podobny problem jakieś dwa miesiące, no może trzy miesiące temu. Jadłem kolację, położyłem się spać i na drugi dzień benc, spuchnięte dziąsło dolnej prawej czwórki. Troszeczkę się poprzyglądałem co tam jest nie tak i zauważyłem, że w dziąsło mam wbity maleńki kawałek jedzenia. Poszedłem po wykałaczkę wydłubałem potem umyłem zęby (trochę krwi było), wypłukałem szałwią czy tam rumiankiem i przeszło. Przyjrzyj się
  • Odpowiedz
@SwiniaczXXX: Poplucz dzisiaj szałwia bądź dentoseptem, unikaj dziś w jedzeniu np. skórki chleba , orzechów itd. Jeśli jutro dziąsło wciąż będzie spuchnięte idź do dentysty i zrób zdjęcie RTG. Zapobiegawczo weź też cos z ibuprofenem w dawce 200 mg czyli nurofen czy ibuprom właśnie, działa nie tylko przeciwbólowo ale co ważniejsze przeciwzapalnie.
  • Odpowiedz
@anamakota: @algorytm7007: @Liberty_City: @univac: @Mala__MiMi: @fenis: Myślę, że temat się wyjaśnił. Byłem na basenie i zimna basenowa woda obnażylła temat - boli nnie ząb, który był 1,5 miesiąca temu leczony zachowawczo. Podejrzewam, że jednak to "w ostatniej chwili" to było jednak za późno i czeka mnie kanałówka. #!$%@? 600zl prxy 2000zl miesiecznie boli jak #!$%@? po kieszeni. Mam umówioną wizytę
  • Odpowiedz
@Mala__MiMi: Ja nie wiem co zrobić. Ból przechodzi i boli ewidentnie dziąsło. DO zęba raczej promieniuje, mogę #!$%@?ć w ten ząb, wyginać go w lewo/prawo, pić zimne, ciepłe, robić co chcę i nie boli. Dziąsło też mogę dotykać i nie boli a tak samo z siebie sprawia wrażenie "opuchniętego" podobno jest delikatnie zaczerwienione ale nie jest jakoś mocno opuchnięte. Dzisiaj jakby lepiej. @fenis: Toruń - mój dentysta dość
  • Odpowiedz
@SwiniaczXXX: Może być zapalenie kieszonki dziąsłowej. Wynitkuj porządnie przestrzeń, przepłucz H2O2 (kup jakąś strzykawkę, igłę, obetnij ostry koniec igły i umieść w przestrzeni międzyzębowej i wypłucz). Ale zdjęci i tak zrób
  • Odpowiedz
@Mala__MiMi: Nie byłem. Przeszło samo. Dziąsło mnie bolało, było napuchnięte i w ogóle. Kupiłem sobie pastę sensodyne i dała radę. Jeszcze czasem czuję coś w dziąśle ale jest oki ;) Miło, że pytasz ;) Wizyta 13 grudnia, to wspomnę o tym dentyście ;)
  • Odpowiedz