Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z Was mógłby polecić jakiś dobry symulator szachów? Coś tam patrzyłem, ale chyba Chessmaster skończyli wydawać dawno temu, jest coś nowego godnego uwagi, czy może lepiej kupić coś starego i sprawdzonego? Z nowych znalazłem coś takiego jak Pure Chess, godne to uwagi?

Dodam tylko, że gra głównie z komputerem, coś na odcięcie, bez internetów niezbędnych itp.

#szachy
  • 6
@tronido nie kupuj nic, obyczaj sobie http://scidvspc.sourceforge.net jest trochę opcji do grania z komputerem i nauki przy okazji, dobry dla zwykłego śmiertelnika silnik phalanx z prostym ustawianiem siły gry w miarę postępu. Jeżeli jednak potrzebujesz lepszego kombajnu z ciekawsza grafika to już pewnie coś płatnego, ja bym unikał Fritza bo jego interfejs to porażka, zgadzam się że chessmastery to świetny produkt z multum opcji, też bardzo żałuję że nie ma kontynuacji (
@zulik wstążkowy interfejs jak w office i nielogiczne umiejscowienie wielu opcji, już nie raz musiałem przekopywać Internet żeby znaleźć jak wykonać jakieś czynnosci. I sądząc po ilości wpisów na forach to wiele osób ma podobne problemy. Uległem opiniom że to najlepszy obecnie program i wydałem parę PLN na to, niestety. Dla porównania taki chessmaster X to piękny i czytelny interfejs, jasne tryby gry i treningu, świetne materiały do nauki - w tym