Wpis z mikrobloga

@repostuje:

jesteś pewny że to praca a nie obóz pracy?


Zdecydowanie to nie obóz pracy. Jeszcze nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi, że robię coś długo, albo coś w ten deseń. Raz tylko PM mnie zapytał co mi tak długo idzie (to było na początku pracy), ale po wyjaśnieniu powiedział, że "aa to spoko, pracuj pracuj". Generalnie atmosfera w pracy jest bardzo przyjazna, nie ma ciśnienia.

Nie masz tam kogo zapytać
  • Odpowiedz
@interface: tickety są szacowane na czas, ale przykładowo jak zadanie estymowane na 7h zrobię w 14h to nikt o to się nie rzuca. Ba, w redmine widziałem tickety przewidziane na 2h, które trwały po 15-20h. Także nie tutaj jest pies pogrzebany.

Zresztą wydaje mi się, że jestem jeszcze zbyt cienki, żeby po 9msc pracy znaleźć coś lepszego.

A możesz mi wyjaśnić dlaczego szacowanie na czas jest złą praktyką? Słyszałem o szacowaniu
  • Odpowiedz
@M4lutki: Złożoność jest miarą z dupy i dobrze się dopasowuje do estymacji, która też jest z dupy. Nikt nie wie, ile punktów złożoności powinno się zrobić w tydzień i dzięki temu dopasowuje się estymacje do poprzednich estymacji, zamiast je bez końca skalować. Za to czas wiadomo – jest powiedzmy ok 140–160 godzin na pracownika w tygodniu i jak tempo robienia zadań nie pasuje, to jak przyjdą kolejne zadania o podobnym poziomie
  • Odpowiedz
@M4lutki mirku, ja mam lęk, że nie będę dawał sobie rady, że będę pisał nieoptymalny kod i mnie wyjebią.

Spróbuj pomyslec nad czym Ci zazwyczaj nie idzie. Algorytmy, składnia języka, może coś z logiką?
  • Odpowiedz