Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/3458059/nauczyciele-ruszaja-na-warszawe-w-samo-poludnie-planowana-jest/
Nauczyciele ruszają na Warszawę. W samo południe planowana jest manifestacja

Pod hasłem "Nie dla chaosu w szkole" w Warszawie dziś protestować zamierzają nauczyciele, rodzice, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i eksperci. Będą domagać się zaniechania zapowiedzianej reformy edukacji, w tym likwidacji gimnazjów. Według głównego organizatora manifestacji - Związku Nauczycielstwa Polskiego - spodziewane jest ok. 50 tys. osób.


#szkola #neuropa #polityka
k1fl0w - http://www.wykop.pl/link/3458059/nauczyciele-ruszaja-na-warszawe-w-samo-polu...

źródło: comment_7oONCnXEAaRrfufbXrp6ZQ7Q2rKA5uwW.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@k1fl0w: To ewidentnie nie jest robota ZNP. Totalnie nie ich styl komunikacji. Widać, że zupełnie kto inny to organizuje, a oni są tu tylko słupem.
  • Odpowiedz
Widać, że zupełnie kto inny to organizuje, a oni są tu tylko słupem.


@Creder: Bo to że jakiś sympatyzujący rodzic albo dziennnikarz im to przygotował jest z pewnością niemożliwe.
  • Odpowiedz
@The_Riddler: tak tak, oczywiście wszedłem i faktycznie widać, że plakat protestu wyszedł spod palca Waszego, nomen omen niezłego, grafika. Nawet bardziej chodziło mi o Wasze coverphoto gdzie nad logotypami jest przypisek "organizatorzy" - brakuje Razem. Czy nie chodzi o to żeby zataić fakt, że w organizację sprawy zamieszana jest jakby nie patrzeć skrajna opcja polityczna?
4tek - @The_Riddler: tak tak, oczywiście wszedłem i faktycznie widać, że plakat prote...

źródło: comment_gAbjJZMJCHuCQtIFEHeAW8C8xzk5270H.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@4tek:

1. Razem nie jest skrajną opcją polityczną
2. Nikt niczego nie zataja - Razem na swoim oficjalnym profilu pisze o wsparciu marszu
3. Organizatorem nie jest Razem
4. Będą na marszu także politycy innych opcji
  • Odpowiedz
@4tek: skrajna opcja polityczna XD
znamienne, jak jedno koryto i zmiana jedynie świń wyprało mózgi tym, którzy uważają, że myślą poza mainstreamowo i poza establishmentowo :D
  • Odpowiedz
@The_Riddler:
1. ok, nie o to tu chodzi. Wg mnie jesteście skrajni analogicznie jak ONR, reprezentujecie wiele bardzo szkodliwych społecznie poglądów, ale paradoksalnie jesteście dobrymi ludźmi ;) Tak czy inaczej nie o to się rozchodzi.
2. Zauważ, że podawanie informacji od tej strony mimo wszystko zawęża krąg osób, do których trafia informacja o tym, że bierzecie czynny udział w sprawie do śledzących Wasz przekaz medialny. Jak Kowalski zobaczy cytowany w
  • Odpowiedz
3. Pisałeś, że Razem udziela "wsparcia organizacyjnego" - czym "wsparcie organizacyjne" różni się od bycia w szerszym gronie organizatorów?


@4tek Tym, że jak pani Grażynka przyniesie zmarzniętym protestującym ciepłą kawę w termosie, to też zachodzi wsparcie organizacyjne. Bo zorganizowała coś czego organizatorzy nie zrobili. To nikt jej w poczet organizatorów nie wpisze.
  • Odpowiedz
@zordziu: no nie do końca. Razem nie wnosi tutaj garnka z bigosem tylko bierze na siebie mega istotną działkę kształtowania przekazu propagandowego. Rozumiem, że robią to z pobudek ideologicznych i nie oczekują w zamian własnej promocji ale wygląda to trochę tak jakby udział tej partii w przedsięwzięciu był wstydliwy dla pozostałych organizatorów. Co więcej, doskonale ich rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@4tek:

1. Coo. Odpowiednikiem ONR po lewej stronie jest Antifa. Razem to nowoczesna lewica na wzór skandynawski. Porównanie kompletnie z dupy świadczące o niskiej znajomości sceny politycznej i programów/ideologii partii/ugrupowań. Razem w żaden sposób nie jest "skrajne". Ani gospodarczo ani tym bardziej społecznie (gdzie społecznie tak naprawdę jest bliskie centrum). To po prostu lewica której nigdy w Polsce nie było (Nie mylić z SLD)

2. Czekaj, czyli każdy polityk który przyjdzie na dany protest musi się ogłaszać na plakacie?! Nawet szkoda to komentować. Razem nie organizuje protestu. Po prostu popiera ten protest więc czemu ma nie przyjść? Od kiedy to chodzi się na protesty ze względu na obecność/nieobecność jakiejkolwiek partii? Ja myślałem że na protest chodzi się w ramach sprzeciwu wobec jakiejś decyzji
  • Odpowiedz
@k1fl0w: ZWIAZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO - rak nad raki. Działacze tego gowna maja przywileje w szkołach. Jestem dumny z mojej mamy, ze nie bierze w tym gownie udziału.
Wszedzie dowody na to, ze gimnazja zepsuły nasza edukacje - niższy poziom na studiach, za malo czasu na nauke w szkole średniej a najgorsze to zmiana środowiska mlodego czlowieka - kiedy najbardziej w nim wszystko buzuje - i w nowej ekipie probuje zabłysnąć
  • Odpowiedz
@The_Riddler:

1. Dobra dobra - Antifa to w przeciwieństwie do ONR jawna bojówka (jakoś nie ma w necie innych fotografii jej członków niż w kominiarkach). O ile w ONR jest pewnie nie jeden i nie dwóch bandziorów skinheadów, o tyle problem ten z równie dużym prawdopodobieństwem dotyczy Razem, z którą sympatyzują bandziory z antify.
Nie trzeba profesury z politologii, by wiedzieć, że polska scena polityczna z racji skomplikowanej powojennej historii ma inną specyfikę niż demokracje, które nie miały epizodu "ludowego" w swojej historii. Socjalne postulaty i mentalność gospodarczo lewicową reprezentują partie mieniące się prawicowymi (vide pis) a światopoglądowe starają się od czasu do czasu koniunkturalnie zagospodarować byty polityczne, których władze uznają, że będzie to dla nich w danej chwili korzystne (np. Palikot albo PO). "Problem" w tym, że polskie społeczeństwo jest mocno konserwatywne i próba przeszczepienia bytu politycznego skonstruowanego na wzór zachodni jest skazana na niepowodzenie - to tak jakbyś chciał sprzedawać w UK samochody z kierownicą po lewej stronie. W naszych realiach za skrajne można spokojnie traktować postulaty ekstremalnych progów podatkowych tudzież zwalczanie chrześcijaństwa (czy źle rozumiem Twój prowokacyjny avatar?). Radziłbym również ostrożnie operować skandynawskimi porównaniami, bo polityka lewicy doprowadza tam właśnie do katastrofy społecznej. Co do SLD (ex SdRP ex PZPR) to eliminacja tego postsowieckiego raka z polskiej sceny politycznej jest Waszą niepodważalną zasługą - chapeau bas. Polecam jednak refleksje nad skutkami polityki lewicowej u sowietów, jak i dziś w "postępowej" Europie - smutna prawda jest taka, że jesteście siłą, która "wiecznie dobra pragnąc, wiecznie czyni zło" - wierz mi z autopsji wiem, że z wiekiem się to dostrzega.

2. Ustaliliśmy, że jest odpowiedzialna za kształtowanie przekazu propagandowego. Sam pisałeś o "wsparciu organizacyjnym", którego nie można imputować "każdemu politykowi, który przyjdzie na dany protest". Przesuwasz teraz akcenty
  • Odpowiedz