Wpis z mikrobloga

@wojtasu:
jedyna rzecz, która jest warta zobaczenia w Będzinie i o ironio pomimo tego, że stoi kilkaset lat jako jedna z nielicznych budowli w Będzinie nie grozi zawaleniem.
  • Odpowiedz
@AvantaR: sam się wychowałem na Zagłębiu na wioskach i jakoś nie widzę tej specyficznej tożsamości ani się nie identyfikuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Emdeka: nigdy za Będzinem nie przepadałem, takie miasto, w którym jest elektrownia, ale przez ostatnie 10 lat dużo się tam zmieniło na plus i już od jakiegoś czasu mam takie dziwne uczucie, że "lurde, to miasto nie jest takie straszne". biorąc pod uwagę
  • Odpowiedz
@ilmash: A ja widzę tabliczki na wieździe "Witamy w Zagłębiu Dąbrowskim". Wielu Zagłębiaków nie życzy sobie, żeby nazywać ich Ślązakami i ja jako Ślązak w pełni to rozumiem i szanuję. Skończmy w końcu robić ludziom wodę z mózgu, już wystarczająco namieszał podział administracyjny i ludzie nie mają pojcia w jakim regionie mieszkają.

No i pamiętaj, że to, że Ty się z czymś nie identyfikujesz, nie oznacza, że inni też nie.
  • Odpowiedz
@AvantaR: napisałem gdzieś innym co mają robić? po prostu mimo wychowywania się tam za grosz nie widzę tej odrębności. z mojej perspektywy niczym się nie różni DG od Częstochowy, ale może trzeba się zagłębiać w jakieś mocne detale żeby to ogarnąć. W sumie podobnie jak Gliwice, chociaż na Śląsku to z typowymi rzeczami mają mniej wspólnego.
  • Odpowiedz
@wojtasu: ZAGŁĘBIE! щ(Дщ) (ノ)ノ彡


A tak serio niestety takie województwo...

@zosiek666: Niestety? Jakbyś miał jechać do Krakowa zamiast do Katowic to szybko zmieniłabyś zdanie. Jedynie nad nazwą można by się zastanowić ale pewnie przy nazwie Śląsko-Dąbrowskie, Częstochowa by się pluła bo to ani Śląsk ani Zagłębie.
  • Odpowiedz