Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie Mireczki, znów potrzebuje waszej pomocy... tym razem potrzebne będza mi dwa #drony

Na wstępie chciałbym podziękować @cebula_online i @chinaprices za pomoc przy wyborze odkurzacza, chuwi A4 okazał się strzałem w dziesiątke i jestem mega zadowolony. Dzieki!

Do rzeczy. Potrzebuje drona dla siebie (amator) do celów hobbistycznych. Chcę troche ponagrywać okolicy. Mam sj5000plus z wifi także kamerka mi nie potrzebna. Mireczki z tagu #drony latają na zestawach yi + #tarantulax6 tylko nie wiem jak z mocowaniem kamery ale z tym sobie jakoś poradzę. Znajdzie się coś lepszego w cenie powiedzmy do 50$ niż tarantula x6?

Drugi dron ma być dla mojego dobrego kolegi, również amator. Chciałby przeznaczyć 500pln na zestaw dron + kamera. Najlepiej jakby był podgląd FPV i nagrywanie. Z tego co sie orientowałem to kamery w dronach to max 2mpx i nagrania po prostu szału nie robią. Może lepiej zamowić mu wlasnie yi + tarantula, a podgląd zrobi sobie na komórce - chociaż chyba nie na swojej, bo jest bojówkawindowsphone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnie pytanko do posiadaczy tarantuli X6 - da rade podłączyć dwie baterie w szereg i przedłużyć długość lotu z tych 8min do 16?
  • 3
@dzazzio: 1. x6 spoko na początek.
2. Kamerki z wifi mają raczej niewielki zasięg, lepiej już zmontuj osobny zestaw do FPV. Nie wiem czy sygnał z takiej kamerki i drona nie będą się zakłócać, zmniejszając zasięg.
3. Da się połaczyć dwie baterie równolegle ale nie warto bo to sporo waży. Lepiej zmodyfikować drona i podczepić slot od spodu tak, żeby się je szybko wymieniało.