Wpis z mikrobloga

#orange #komputery
O co chodzi z tą cybertarczą orange? Dzisiaj rano zablokowali mi internet całkowicie, bo wykryli Trojan.Russkill kliknąłem że rozumiem i mi odblokowali. Przeskanowałem cały komputer esetem, adwcleanerem i malwarebytes i nic nie zostało wykryte.
Na dodatek odłączyłem PC od sieci, zresetowałem kilkanaście razy router i połączyłem się tylko telefonem przez wifi i dalej po wejściu na stronę https://cert.orange.pl/cybertarcza wyskakuje że wykryli tego trojana, wtf (_ ) Sam windows10 przeinstalowany z formatem z 2 tyg temu...

Czytałem że Orange daje ludziom takie zainfekowane ip, ale przecież zmieniłem już kilkanaście razy i dalej to samo. Czemu non stop na stronie jest napisane że trojan dalej jest?
Na tym ostrzeżeniu jest napisane:
Ostatnia data wystąpienia zagrożenia: 2016-11-09, 02:15:45
czyli #!$%@? w nocy, a mój komputer już dawno był wyłączony ;-;
sunsu-sun - #orange #komputery 
O co chodzi z tą cybertarczą orange? Dzisiaj rano za...

źródło: comment_DjeG27pFvgN3SeA5FSQLSYVg0RZO8Z3k.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Wight: @Wight: no w sumie powinien ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jeszcze dodam że właśnie przeinstalowałem całego windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

coś mi się zdaje że oni skanują te ip raz dziennie i na dodatek przypisują do nazwiska i dla tego cały czas mi wyskakuje to powiadomienie. Pewnie jutro już tego nie będzie, oby ()
  • Odpowiedz
@sunsu-sun: ja mam na kompie jakiś syf, który otwiera mi przypadkowe strony po kliknięciu sprawdzałem kilkoma programami i nic nie wykrywa. Pewnie też ostatecznie skończy się reinstalka.
  • Odpowiedz
@sunsu-sun: no własnie jakieś nie wiadomo co beat at home i inne randomowe zagraniczne. Po wyczyszczeniu FF zainstalowałem ublocka i skutecznie te strony blokuje tak, że nie wyskakują jednak mam świadomość, że nadal jest problem. Sprawdzałem adwcleaner i kilkoma innymi, nic nie wykrywają.
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert: sprawdziłem wszystko oddzielnie.
Nie rozumiem co ma oznaczać ta data, jeśli teraz wchodzę na cybertarcza i jest ten sam błąd, ale z datą wczoraj to co to znaczy?

zresztą w ogóle cała ta strona wygląda podejrzanie( ͡° ͜ʖ ͡°) mam niby wirusa i magiczny sposób jego usunięcia znajdę w pliku pdf? czemu nie jest napisane od razu tylko muszę coś pobierać?
Co więcej jest w tym
  • Odpowiedz
@OrangeEkspert: wczoraj to zrobiłem w pdf jest napisane dokładnie to co w na stronie tylko z obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) przeskanować dysk, to też zrobiłem, ba nawet przeinstalowałem system i sprawdziłem wszystkie inne sprzęty podłączone do sieci.
Nic nie zostało wykryte przez żaden program który używałem.

Pytam tylko co jaki czas cybertarcza skanuje to ip, czy jeśli data ostrzeżenia to cały czas 9 listopada to znaczy
  • Odpowiedz