Wpis z mikrobloga

Dublowanie to temat dość kłopotliwy. Nie było chyba wyścigu, w którym kierowcy z czołówki nie narzekali na dublowania. Manewr ten jest szczególnie kłopotliwy kiedy zabieramy się za dublowanie początkujących kierowców. Często bywa tak, że po prostu panikują, nie wiedzą co mają zrobić. Doprowadza to czasami do niepotrzebnych - i niekoniecznie miłych dla dublowanego - uwag. Takie sytuacje często powodują karambole na torze.

W materiale omówiono jak się należy zachować podczas dublowania. Jest to rozwinięcie pkt. 11 regulaminu CRC (zasad jazdy online) jaki znajdziecie pod tym linkiem.

https://youtu.be/ooSeayoGKt0

#gry #assettocorsa #simracing #acleague #wyscigi
  • 5
  • Odpowiedz
@LKRISS: dla mnie rozwiązaniem są dłuższe tory. Takie pętle około 1.30 to wg. mnie abolutne minimum.

Na Paul Ricard jechałem 10 czy 11, a Kubol mnie dogonił w połowie wyścigu. Na Hockenhein po 20 minutach Kubol już będzie pół stawki miał zdublowane. Później jedziesz i nie wiesz kogo masz puścić, a z kim walczysz. Tak puściłęm @spunky 'ego.

Do tego masa czasu idzie w dupę :( To odbiera przyjemność
  • Odpowiedz
@valencianista: takie uroki wyścigów jednak dobry driver (nie szybki) musi się nauczyć jeździć i w takich warunkach gdzie dochodzi do dublowań. W zasadzie to wszyscy uczymy się całe życie a materiał kierowałem głównie dla początkujących, którzy tylko online mogą znaleźć się w takiej sytuacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@valencianista: @LKRISS: co do dlugosci torow - wlasnie wrecz przeciwnie! Powinnismy jak najwiecej jezdzic latwymi samochodami na malych torach, zeby sie uczyc jazdy w bliskim kontakcie. Jezdzac na zderzaku, bok w bok.
Jest to zarowno cenna nauka dla tych szybszych jak i wolniejszych zawodnikow. Doswiadczonych, jak i nowych. Plus, ciagle cos sie dzieje, wiec jest szansa, ze nie bedzie sie jechalo wyscigu z cyklu 40 hotlapow z kilometrem
  • Odpowiedz
@skethoo: osobiscie jestem za tym aby urozmaicac takie wyscigi. Dlatego moim zdaniem najleszym wariantem rozgrywek jest uklad 2 wyscigow na 1 runde. 1-szy na krotkim torze a drugi nieco dluzszy wyscig na dlugim wariancie. Tak wlasnie zrobilismy w lide Mazdy i sprawdza sie to bardzo fajnie.
@TheSznikers co o tym sadzisz?
  • Odpowiedz