Wpis z mikrobloga

@merhius: Zimna wojna i tak będzie, to jest geopolityka USA od tak nie zrezygnuje z pozycji hegemona, a Chiny też mają takie aspiracje. Zostaje Rosja, dosłownie upadłe mocarstwo. Majdan i sankcje na Rosję zbiegły się dziwnym trafem z tym jak Rosja zaczynała wstawać z kolan (serio) i modernizować swoją armię nowoczesną bronią, wcześniej kupowała to co od lat, czyli niemal bez zmian z czasów końca ZSRR.
  • Odpowiedz
@merhius: populizmem jest stwierdzenie „stworzę 10 000 000 miejsc pracy”. Nie populizmem byłoby powiedzenie „uczynię to i to, co zdaniem specjalistów z (podaj źródło) spowoduje powstanie 10 000 000 milionów miejsc pracy”.
Krótko mówiąc, populizm to rzucanie haseł z kapelusza, tzn. bez próby wytłumaczenia jak chce się to osiągnąć, ew. proponowanie rzeczy, których osiągnięcie jest z różnych powodów bardzo skomplikowane czy wręcz niemożliwe.
  • Odpowiedz
@merhius: aby nie urosła musi być z jednej strony przewaga uzbrojenia i to znaczna, aby druga nie próbowała fikać. USA musiałoby zachować przewagę militarną nad Chinami, aby nawet nie próbowali zbrojnie coś robić. Zostaje Rosja, współczesna Orda, bida z nędzą, ale kasę na zbrojenia zawsze znajdzie.
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: wybór, jaki mają Amerykanie, jest naprawdę między dżumą a cholerą. Jedynym kandydatem stamtąd, na którego mógłbym głosować, nie czując do siebie obrzydzenia, był Kasich, ew. może i Sanders. Cała reszta? Ech, szkoda gadać…

Tak więc o ile mogę pojąć ludzi, którzy woleliby Trumpa, bo w ich przekonaniu to mniejsze zło, tak za nic nie mogę pojąć tych, którzy by się cieszyli z jego ew. zwycięstwa.
  • Odpowiedz
Tak więc o ile mogę pojąć ludzi, którzy woleliby Trumpa, bo w ich przekonaniu to mniejsze zło, tak za nic nie mogę pojąć tych, którzy by się cieszyli z jego ew. zwycięstwa.


@Althorion: Koniec obamacare itd. Do tego Trump wkurzył Demokratów i Republikanów.
  • Odpowiedz
@peperepe: @BarekMelka: @Kaczypawlak: serio ktokolwiek jeszcze wierzy w zwycięstwo Clinton? Ona jest skończona. I to dobrze bo jej przegrana może być ratunkiem dla świata. Zapowiadziała no fly zone nad Syrią co mogłoby być iskrą na beczke prochu w konflikcie z Rosją. Dopóki nasza tarcza i systemy obrony nie są w 100% ukończone to nie chciałbym tej wojny. Z plusów Trumpa to chyba to że przełamali by
  • Odpowiedz
czyli w dodatku kłamca, brawo


@BarekMelka: i skłamie jeszcze 1000 razy, lewaku, nie interesuje mnie Twoja lewacka moralność!!!!!!!!!

serio ktokolwiek jeszcze wierzy w zwycięstwo Clinton? Ona jest skończona. I to dobrze bo jej przegrana może być ratunkiem dla świata


@MaximilienDeRobespierre: jeśli jesteś taki pewny, to możesz dużo zarobić. Kurs na Trumpa wynosi obecnie 3,50, wystarczy zainwestować 40k i jesteś 100k do przodu
smyl - > czyli w dodatku kłamca, brawo

@BarekMelka: i skłamie jeszcze 1000 razy, l...

źródło: comment_0QnKwwbyOhFsUPdibvFzZPiOlZbC4704.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
gdzie to przeczytałeś


@peperepe: Nie czytałem, tylko oglądałem. Masz poniżej filmik z wyrywkami.

I want to Iranians to know that if I'm the president we will attack Iran

the grand Godfather of this global brand of extreme nationalism is Russian President
T.....5 - > gdzie to przeczytałeś

@peperepe: Nie czytałem, tylko oglądałem. Masz p...
  • Odpowiedz