Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam telewizora z nastawieniem na dobrą jakość obrazu:
40 cali
FHD
Bez smartTV(no ale jak będzie to przecież się nie rozpłaczę)
Montaż ścenny (bogacthwo kuhwa)
2+HDMI
2USB (jak już będzie 1, to przeżyję)

Budżet: 1500zł + oddzielnie sobie kupię chromecasta

i tak szukam, szukam i nagle mi takie coś wyskakuje:
LED 40 Samsung UE40K5500
400HZ, jakieś szmery bajery i jeszcze smart TV, gdzie jest pułapka, dlaczemu to nawet tanie?
Ewentualnie jak za 1500zł jest coś lepszego to podrzućcie proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#telewizory #pytaniedoeksperta #rtv #pyciochkita
  • 10
@spo_: nie 400hz tylko 400 pqi . Jezt to tv z matrycą 60hz jak każdy z tegorocznych modeli w cenie do 2500zł. Jeżeli jakość obrazu to priorytet to chyba źle celujesz. Wszystkie tegoroczne samsungi z serii 6 oraz 5 odstają pod względem obrazu od konkurencji w podobnej cenie. Plusem w tym modelu jest smart co prawda nie jakiś super wydajny ale dość rozwinięty. Jeżeli szukasz czegoś z jak najlepszym obrazem w
@Quattron nawet nie pogadasz w sklepie z elektroniką o częstotliwości matrycy bo Ci wyskakują z 600Hz, a ooo tu panie 900

@spo_ nie kupuj chromecasta, wywalisz kasę w błoto. Kupilem ostatnio zwyklaka 40" FHD i chromecast i oddałem oba po tygodniu. Teraz szukam jakieś ze smartem ew. z androidem jak 40PFH5501/88. Lub jakiś tv z 100/120Hz i przystawkę, tylko nie są to tanie rzeczy, żeby miały Netflixa w FHD
@tiger5000: nigdy nie miałem do czynienia z chromecastem ale z opinii kilku osób wydawało mi się że jest to w miarę sensowne rozwiązanie... Wydajność słaba czy inne wady posiada? Tv z 120hz matryc a to obecnie nie jest tania rzecz( ͡° ͜ʖ ͡°) Przystawek akurat nie używałem nigdy ale pewnie tak jak mówisz te rozsądne trochę też kosztują.
@Quattron 120Hz to 40" od 1900 wyrwiesz. Z chromecastem jest taki problem, że nie ma interfejsu w tv. Nie ma pilota więc jesteś do "sterowania" telefonem zmuszony. Castowanie np yt ma duży sens bo cały czas wyszukujemy piosenki, ale np gdy chcesz normalnie film obejrzeć i odłożyć telefon do ładowania to nie możesz. No i niby duzo appek na chromecast, ale przez kilka dni brakowało mi paru.
@tiger5000: to tylko ubiegłoroczne modele (samsung 40j6200 czy lg 42LF652) które już znikają nawet ze sklepów inetrnetowych bo się ich nie produkuje. Z nowymi kolekcjami jest problem w tych cenach.
@tiger5000: @Quattron: hm, z chromecastem miałem pomysł żeby po prostu puszczać z PC obraz (stacjonarka jest na tyle daleko, że kabel HDMI miałby z 7m :/) i sporadycznie YT z telefonu (ekhm, leciwego gównotelefonu z andkiem 4.2, wiec pewnie w praktyce byłoby słabo)

To w takim razie jak wypada samsung 40j6200 vs sony 40RD450(b?) jeśli chodzi o jakość obrazu? Różnice są pomijalne, czy nadal Sony o wiele lepszy?
@spo_: porównując z tym modelem moim zdaniem:
na plus dla sony: szczegółowość przy niskiej rozdzielczości materiału (lepsze skalowanie) i ładniejsze kolory
na plus samsung : płynność (o ile tv z matrycami 60hz mogą się bardzo różnić od siebie o tyle każda 120hz tak jak w przypadku tego modelu płynnością i rozdzielczością w ruchu zawsze jest lepsza)
Jeżeli możesz dołożyć kolejne 400zł to raczej brałbym samsunga ale ja jestem wrażliwy na judder
@spo_: ze swojej strony mogię ci tylko doradzić abyś nie brał TV z jednym złączem HDMI
Te porty lubią się psuć tuż po gwarancji i jak niedajborze się zbigosi (np. podłączając do kompa przy odpalonym tiviku) to naprawa tego będzie nieopłacalna i będzie się to wiązać z zakupem nowego.