Wpis z mikrobloga

Takie przemyślenie mnie naszło w pracy.

Wiecie co? Dobrze, że jest Nintendo, które wymyśliło Wii, Wii U a teraz tworzy Switch. Dobrze, że jest firma, która stara się zrobić coś innego niż wszyscy. Że nie mówi o VR, 5000 pikseli na cal i innych takich. Nie twierdzę, że Switch osiągnie jakikolwiek sukces ale cieszę się, że jest na rynku firma, która kojarzy mi się z... byciem outsiderem. Firma, która jednak idzie trochę pod prąd. Nie powiem, że czekam na Switch, 3ds miałem przez chwilę, na wii u pograłbym tylko w Splatoon (i to mocno!) i może kilka innych gier jak bym się rozeznał. Tak czy siak, Nintendo kojarzy mi się trochę z takim marzycielem idącym własną ścieżką a tylko spoglądającym na główne, przetarte już szlaki. Zwyczajnie fajnie, że jest taka firma :-).

#nintendo #nintendoswitch #komputery #przemyslenia #konsole #ps4 #xboxone
  • 7
  • Odpowiedz
@PawelPe: @nokash: dokładnie, sprawdzony target dorosłych którzy nie liczą godzin i lat, sprzęt tańszy w produkcji i gigantyczna nadwyżka budżetowa pozwalają im na w miarę swobodne zadziwianie rynku kolejnymi pomysłami. Od kilku generacji mam jedną dorosłą konsolę + jeden produkt od N i taki duet sprawdza się wyśmienicie
  • Odpowiedz
@PawelPe:
Meh, Wii to ukłon w strone casuali i wcale nie było nowatorskie, Wii U ze swoim wyświetlaczem w padzie też nie wprowadziło żadnej innowacji, a Switch wygląda jak rozwinięcie idei Nvidia Shield tablet, nie zdziwiłbym się gdyby powstawał w bliskiej współpracy z Nvidią.

IMO Nintendo należy szanować za gry które tworzą, ich hardware raczej nie zachwyca.
  • Odpowiedz