Wpis z mikrobloga

@EloBaza:
Aż tak ceni pan jego umiejętności?

- Obserwuję go na treningach. Wy nie macie takiej możliwości. To jest różnica, ponieważ to właśnie na zajęciach każdego dnia podnosi się swoje umiejętności. Sokołowski ma dopiero 23 lata i cały czas idzie do przodu. Podoba mi się u niego fakt, że on jest cały czas głodny gry, treningów. Zostaje dłużej po zajęciach - pracuje nad sobą. Poza tym ważna jest także kwestia mentalna,
  • Odpowiedz
dopiero 23 lata


@EloBaza: xD

Moja opinia jest taka - na chwilę obecną to ten facet nawet nie zbliża się do poziomu Ponitki i obawiam się że w lidze hiszpańskiej czy tureckiej byłby co najwyżej uzupełnieniem składu. Do NBA to jest tak daleko jak z Radomia na Marsa.
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Widząc tempo, w jakim Sokołowski się rozwija, spokojnie ma szansę w przeciągu 3, 4 lat być na poziomie np. ligi hiszpańskiej. Waczyński długo nie mógł w Treflu się odnaleźć, aż nagle został liderem, a rok temu był czołowym strzelcem ACB. Jest więc dla niego nadzieja. Ale NBA? Bądźmy poważni. Za słaba technika, zbyt nierówny rzut z dystansu i za bardzo opiera grę w ataku o flopowanie.
  • Odpowiedz
Za słaba technika, zbyt nierówny rzut z dystansu i za bardzo opiera grę w ataku o flopowanie.


@thismortalcoin: za słabe możliwości ofensywne na poz. SG, zbyt słabe warunki na pełnoprawną SF. Ja bym w Europie widział go jako zadaniowca na SG. Ale nic poza tym. De facto w tym roku to już 24 mu strzeli, za 3-4 lata będzie miał "pod trzydziestkę" :)

Co do Waczyńskiego - on w wieku 18-19
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Czy ja wiem czy takie słabe warunki na SF? W Europie 196 cm to nie tak źle, a do tego jest dobrze zbudowany i ma atletyczny styl gry.

Waczyński miał trochę więcej szczęścia do trenerów i od początku w Treflu dużo grał. Ale teraz Sokół ze względu na limity jest praktycznie liderem zespołu, więc kto wie jak jego kariera dalej się potoczy.
  • Odpowiedz
Czy ja wiem czy takie słabe warunki na SF? W Europie 196 cm to nie tak źle


@thismortalcoin: skrót myślowy - o NBA pisałem. Skaczących 6'8-6'9 (czyli jakieś 2,03-2,06) to raczej by nie pobronił :) Na Europę może i starczy. Przynajmniej na razie, bo jak się "zadomowi" na SF, to na starość, jak zabraknie mu atletyzmu będzie musiał się przebranżowić na PF ;) A przy tym wzroście to już tylko PLK
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Nie no wiadomka, na NBA to nie ma szans na SF z jego wzrostem. Ale ja wychodzę z założenia, że w ogóle mowa o NBA w jego kontekście to raczej żart ;) ma potencjał, ale realnie – średniak czołowej ligi europejskiej to jego max.
  • Odpowiedz