Wpis z mikrobloga

@EloBaza:
Aż tak ceni pan jego umiejętności?

- Obserwuję go na treningach. Wy nie macie takiej możliwości. To jest różnica, ponieważ to właśnie na zajęciach każdego dnia podnosi się swoje umiejętności. Sokołowski ma dopiero 23 lata i cały czas idzie do przodu. Podoba mi się u niego fakt, że on jest cały czas głodny gry, treningów. Zostaje dłużej po zajęciach - pracuje nad sobą. Poza tym ważna jest także kwestia mentalna,
@cult_of_luna: Widząc tempo, w jakim Sokołowski się rozwija, spokojnie ma szansę w przeciągu 3, 4 lat być na poziomie np. ligi hiszpańskiej. Waczyński długo nie mógł w Treflu się odnaleźć, aż nagle został liderem, a rok temu był czołowym strzelcem ACB. Jest więc dla niego nadzieja. Ale NBA? Bądźmy poważni. Za słaba technika, zbyt nierówny rzut z dystansu i za bardzo opiera grę w ataku o flopowanie.
Za słaba technika, zbyt nierówny rzut z dystansu i za bardzo opiera grę w ataku o flopowanie.


@thismortalcoin: za słabe możliwości ofensywne na poz. SG, zbyt słabe warunki na pełnoprawną SF. Ja bym w Europie widział go jako zadaniowca na SG. Ale nic poza tym. De facto w tym roku to już 24 mu strzeli, za 3-4 lata będzie miał "pod trzydziestkę" :)

Co do Waczyńskiego - on w wieku 18-19
@cult_of_luna: Czy ja wiem czy takie słabe warunki na SF? W Europie 196 cm to nie tak źle, a do tego jest dobrze zbudowany i ma atletyczny styl gry.

Waczyński miał trochę więcej szczęścia do trenerów i od początku w Treflu dużo grał. Ale teraz Sokół ze względu na limity jest praktycznie liderem zespołu, więc kto wie jak jego kariera dalej się potoczy.
Czy ja wiem czy takie słabe warunki na SF? W Europie 196 cm to nie tak źle


@thismortalcoin: skrót myślowy - o NBA pisałem. Skaczących 6'8-6'9 (czyli jakieś 2,03-2,06) to raczej by nie pobronił :) Na Europę może i starczy. Przynajmniej na razie, bo jak się "zadomowi" na SF, to na starość, jak zabraknie mu atletyzmu będzie musiał się przebranżowić na PF ;) A przy tym wzroście to już tylko PLK