Wpis z mikrobloga

Mireczki, poszukuje przepisów na konkretne smaki do dwóch mieszanek, kupiłem aromaty ale dalej zastanawiam się nad % aromatu w stosunku do bazy;
1# Truskawka (Dillon's) Biszkopt (Dillon's) Vanilla Custard (Capella)
2# Mango (Dillon's) Jagoda (smooke.pl) Key Lime (TPA)
Jakieś pomysły? Dodam tylko że nima czas na próbki, walę z grubej rury po 0,5l :D
#epapierosy #epapieros
  • 12
@Patry5: wiem wiem, nie będę rozrabiał całego 500ml na jeden rzut, chodzi mi o to, żeby wykorzystać jak najwięcej aromatów za jednym strzałem :)
@Patry5: mimo wszystko eksperymentowałbym z tym pierwszym, bo ciasto truskawkowe z wanilią może być ciekawe :)
Drugi smak, tj mango jagoda limonka też raczej będzie spoko, tylko proporcje.. :)
@Repo Nie wiem jak ze stężeniami dillonsa ale ja bym dał 5℅ truskawki 5% biszkopta i 2 vanilla custard. 5-6% mango 1-2% key lime. I 3% biszkopta 5-6% jagody. Zależy od intensywności aro
@Patry5 Dillonsy są koncentratami, przy singlach 5% jest zdecydowanie idealnie, nie mniej nie więcej :)
I ostatnie pytanie, bo wiem jak mieszać single, ale przy wielosmakowych zliczam % i odejmuje od bazy?
Np. na 100ml gotowego liquidu mam: 5℅ truskawki 5% biszkopta i 2% vanilli= 12% aromatu, tj. 88ml bazy i 12ml aromatów? Bo coś mi się wydaje, że źle to rozumiem :v