Wpis z mikrobloga

Mirki, gram w #eu4 podstawka plus dodatek Conquest of Paradise. Kiedy zaczynam kolonizować nowy świat po kolonizacji kilku (ok. 5 prowincji) automatycznie tworzy mi się państwo kolonialne, następnie wszystkie kolejne prowincje kolonizowane w danym regionie automatycznie przechodzą do tego państwa. Problemem jest to że muszę przestawać w pewnym momencie kolonizować dany region i zaczynać inny bo moja podległa kolonia staje się za silna i pragnie się usamodzielnić. Czy da się może jakoś zrobić tak żeby to państwo kolonialne w ogolę się nie tworzyło, albo jeśli się tworzy to nie obejmuje wszystkich terytoriów w danym regionie (tylko tworzą się np 2 mniejsze państwa)?
  • 15
@Redesekrator: tyle to ja wiem i tak robie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ja bym chciał żeby nie tworzyły się w ogóle, albo jeśli się tworzą to na dużym kontynencie (regionie) stworzyły się np 3 a nie 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZimnoMi: Dzięki, muszę przetestować.

@anonymous_derp: Rozumiem że jeśli przeniosę stolicę to dany region stanie się dla mnie, hmm jak to ująć "bazowym" i w tym regionie państwo kolonialne się nie utworzy? A czy np. utworzy mi się wtedy takie państwo kolonialne z prowincji które pozostały w europie?

@Redesekrator: niestety utworzenie state'u nie pomaga

Tak poza tematem to zauważyłem że kiedy kolonizuje prowincje w Afryce to niezależnie od tego ile
@twisterro: bo jak w europie masz 5 biednych prowincji i żadnej szansy na rozwój bo sąsiedzi to same mocarstwa to taka kolonia szybko się domyśli że może nie robić tych super rzeczy dla ciebie tylko dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anonymous_derp: Rozumiem że jeśli przeniosę stolicę to dany region stanie się dla mnie, hmm jak to ująć "bazowym" i w tym regionie państwo kolonialne się nie utworzy? A czy np. utworzy mi się wtedy takie państwo kolonialne z prowincji które pozostały w europie?


@ChempyTuj: Nie. W Europie nie ma regionów kolonialnych, tak samo jak w Afryce. Są tylko w Amerykach i części Oceanii.