Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Długo myślałem, zmieniałem tysiąc razy koncepcje, analizowałem opłacalność i stwierdziłem, że skręcę taki oto zestaw (głównie do gier):

1. Procesor - Intel Core i5 6600K
2. Płyta główna - ASUS Z170-A
3. RAM - HyperX 16GB 2400MHz Fury Black CL15 (2x8)
4. Chłodzenie CPU - Corsair Hydro Series H100i v2
5. GPU - EVGA GeForce GTX 1070 FTW Gaming
6. Dysk systemowy + gry, programy - Samsung 950 PRO 512GB M2
7. Dysk SSD na pozostałe dane - Samsung 950 PRO (512GB)
8. Zewnętrzny dysk twardy na dane - WD My Book 4TB
9. Zasilacz - EVGA SuperNOVA GS 650W 80+ Gold
10. Obudowa - NZXT S340 White
11. Monitor - BenQ XL2411Z

W niedalekiej przyszłości zapewne zapoluję na GTX 1080Ti (jak już wejdzie), kupię lepszy monitor 1440p (ale nadal z +/- 144Hz, najlepiej chyba z matrycą VA). Myślałem o wymianie w przyszłosci i5 6600K na coś z nadchodzącej nowej generacji z oznaczeniem i7, ale powątpiewam w sens. Nie wiem też, czy do grania potrzeba więcej niż 16GB RAM, a nie chcę przerostu formy nad treścią.

Teraz tylko czekać na wypłatę i się weźmie może jakiś kredyt studencki na 0% ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 36
@sequel: Myślałem o jakiejś #!$%@? maszynie już dziś, ale stwierdziłem że swoje lata już mam i w porównaniu do dawnych czasów już nie gram z taką częstotliwością jak kiedyś, ale nadal kilka godzin dziennie na siedzenie przy blaszaku mi schodzi, a fajnie robić to w naprawdę komfortowych warunkach.

Kupiłem sobie niedawno Toshibę p300 3TB i ogólnie jestem zadowolony (trochę wysoka temperatura dysku, bo 41%, ale to może wynikać ze złej wentylacji
Mam 8GB ramu w dwóch kościach i na chwilę obecną do grania to jest w zupełności wystarczające. Drugi SSD w sumie też mógłbyś sobie odpuścić, sporo byś zaoszczędził a 512gb na system i na kilka gier też styknie bez problemu. 1060 jest o wiele tańsza, świetnie sobie radzi a skoro masz wymieniać to nie pakowałbym tyle hajsu.
@Pooodi: Z RAMami się zgodzę, skoro nie tylko do grania. Ale 1060 z tym procem bardzo fajnie śmiga. Mówisz o długofalowej inwestycji a chcesz robić upgrade niedługo, no to jak? 1060 to jest właśnie karta na teraz i już, ciągnie wszystko jak trzeba, nie mogę narzekać. Zwłaszcza Gigabyte G1, kosztowała ostatnio 1329, teraz skoczyła na 1399.