Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Długo myślałem, zmieniałem tysiąc razy koncepcje, analizowałem opłacalność i stwierdziłem, że skręcę taki oto zestaw (głównie do gier):

1. Procesor - Intel Core i5 6600K
2. Płyta główna - ASUS Z170-A
3. RAM - HyperX 16GB 2400MHz Fury Black CL15 (2x8)
4. Chłodzenie CPU - Corsair Hydro Series H100i v2
5. GPU - EVGA GeForce GTX 1070 FTW Gaming
6. Dysk systemowy + gry, programy - Samsung 950 PRO 512GB M2
7. Dysk SSD na pozostałe dane - Samsung 950 PRO (512GB)
8. Zewnętrzny dysk twardy na dane - WD My Book 4TB
9. Zasilacz - EVGA SuperNOVA GS 650W 80+ Gold
10. Obudowa - NZXT S340 White
11. Monitor - BenQ XL2411Z

W niedalekiej przyszłości zapewne zapoluję na GTX 1080Ti (jak już wejdzie), kupię lepszy monitor 1440p (ale nadal z +/- 144Hz, najlepiej chyba z matrycą VA). Myślałem o wymianie w przyszłosci i5 6600K na coś z nadchodzącej nowej generacji z oznaczeniem i7, ale powątpiewam w sens. Nie wiem też, czy do grania potrzeba więcej niż 16GB RAM, a nie chcę przerostu formy nad treścią.

Teraz tylko czekać na wypłatę i się weźmie może jakiś kredyt studencki na 0% ( ͜͡ʖ ͡€)
  • 36
  • Odpowiedz
@LordDarthVader: znajdź mi telewizor ze 120-144Hz, najlepiej 24-27 calowy, bo siedzę zbyt blisko biurka, żeby miec coś większych rozmiarów na ścianie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@andrzejpara: 1080Ti miałoby mi starczyć na co najmniej 6+ lat, ale to tylko moja fantazja. Nie jest powiedziane, że będe upgrade'ował.
  • Odpowiedz
Ja mam 32cale na biurku teraz i piszę do ciebie. Wszystko jest wyraźne jak trzeba.( ͡º ͜ʖ͡º) Co do odświeżania to na tv masz 60Hz standardowo w trybie PC.

Jeszcze bym dysk zamiast zewnętrznego dał normalnie wewnątrz. Przenośnie często padają przez swoją "mobilność".
  • Odpowiedz
@LordDarthVader: mam przenośną Toshibę 1TB, która spadła mi X razy na ziemię od chyba 6-7 lat i dalej śmiga bez zarzutu. Jedynie po jednym z upadkow odlutowało sie złącze zasilania, ale otworzyłem obudowę, wziąłem lutownicę i znów działa jak nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam obecnie 3TB w środku, ale chrobotanie mnie irytuje.

A dlaczego telewizor odpada, to już sobie odpowiedziałeś. 60 Hz odświeżanie odpada na starcie.
  • Odpowiedz
Tak rzuciłem okiem na ceny tych komponentów typu ssd co proponujesz... ( ͡º ͜ʖ͡º)
Patrz, #!$%@? jeden SSD, chłodzenie zamiast za 5 kupujesz za stówę Silentiuma bo nawet przy oc ten proc się nie zagotuje aż tak i już praktycznie masz na lepszy monitor. Oczywiście, jeśli hajs się zgadza to się nie zastanawiaj ale przemyśl sobie raz jeszcze. TV to jest dobra sprawa ale żeby mieć nad
  • Odpowiedz
@andrzejpara: chłodzenie dla estetyki, bo obudowa z oknem. Obecnie mam Dark Rock TF zapakowane, ale będę chciał je sprzedać, dorzucę 2 stówki i pyknę wodne. SSD też nie bez powodu biorę takie. Już Ci mówiłem, że muszę mieć co najmniej 1TB pamięci, a na M2 zacieram sobie ręce już od dawna. Pierwotnie chciałem kupić 250GB M2 i 2x 500GB 850 EVO, ale stwierdziłem, że lepszy setup z 500GB M2 i 500GB
P.....i - @andrzejpara: chłodzenie dla estetyki, bo obudowa z oknem. Obecnie mam Dark...

źródło: comment_K75lv0kRAaMshipn4rQrlnIpeTbRT5s3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@WillyHack: a robi to jakąkolwiek różnicę poza benchmarkami? Te kości HyperXa można spokojnie kręcic nawet do 3000.

Ale jakimś wybitnym ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, więc Twoją propozycję na pewno wezmę pod uwagę.
  • Odpowiedz
7. Dysk SSD na pozostałe dane - Samsung 950 PRO (512GB)


@Pooodi: tego całkowicie nie rozumiem.
O ile 950 PRO na system, gry i programy jak najbardziej ma sens, tak pakowanie drugiego SSD na dane za 1500 zł jest co najmniej dziwne.

Nie lepiej wrzucić tam coś tańszego na MLC za 500-600zł? Te 1000 zł można dołożyć odpowiednio do:
- i7-6700K (+500 zł)
- wysoko taktowanych pamięci, jakieś 3400 MHz albo
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: ou, pomyliłem się. Chodzi oczywiście o 850 na pozostałe dane. 600 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) W samym mobasie jest tylko jedno wejście m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do obudowy dojdą 2x Noctua NF-F12-PWM - jeden góra, jeden tył w miejsce fabrycznie wstawionych wiatraków. Nawet nie wiem jakie dorzucają do tej obudowy.

Ale dobrze kombinujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Krople_do_nosa: tak żem myślał, że i przejściówki istnieją.

A co do dysków PCI, to się własnie nad tym zastanawiałem. Jak to jest, że są droższe od M2, bo niby w suchych specyfikacjach taki 950 PRO ma wyższe prędkości zapisu i odczytu niż standardowe dyski pod PCI (ale mogę się mylić, ekspertem tutaj nie jestem)?
  • Odpowiedz
@Pooodi: Tak, szybszy RAM daje wzrosty aż do 20% procent w niektórych przypadkach.
W przypadku obecnej małej różnicy w cenie pomiędzy wolniejszymi a szybszymi pamięciami, nie widzę powodu by nie brać szybszych.
Dodatkowo potem nie będziesz musiał bawić się w podkręcanie RAM-u, (trudne, czasochłonne) tylko ustawisz profile XMP w biosie i gotowe.

Edit: 2 link
http://www.techspot.com/article/1171-ddr4-4000-mhz-performance/page3.html
W.....k - @Pooodi: Tak, szybszy RAM daje wzrosty aż do 20% procent w niektórych przyp...
  • Odpowiedz