Wpis z mikrobloga

Po tym jak austriacki rząd wydał 19 mld € płacąc kaucję na bankrutujący bank, wiedeńscy studenci postanowili zaprotestować. W ramach protestu zbudowali makietę stutysięcznego miasta które mogłoby zostać wybudowane za tę kwotę. Miasto nazwano "Hypotopia" z połączenia nazwy banku "Hypo Alpe Adria" i "utopii" Makieta dobrze pokazuje jak ogromne pieniądze zostały wówczas utopione.
#ciekawostki
Pobierz R2D2zSosnowca - Po tym jak austriacki rząd wydał 19 mld € płacąc kaucję na bankrutują...
źródło: comment_85MsogU1mXkoAgMRLKUU22ILZ5sVDm1k.jpg
  • 43
@R2D2_z_Sosnowca: ci podejmujący decyzje na pewno bardzo się przejęli, ciekawe czy nawet widzieli ta makietę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Reszta populacji co widziała tą makietę:
-hej Grażyna, zobacz czo to jest!
-nie wiem Janusz, to chyba mapa miasta czy cuś.
-coś tam gadajo o banku, chyba bank zasponsorował tą makietę.
-hehe ale dobry bank, szkoda że takiego nie ma w polsce.
( ͡° ͜ʖ ͡
#!$%@?ąc od sensu takich porównań, pytanie jest ciekawe: ile właściwie kosztuje zbudowanie 100-tysięcznego miasta "od zera"?

Wydaje mi się że za 19 mld euro nie ma szans zbudować 100-tysięcznego miasta... Na oko wygląda jakby pomylili się o co najmniej jeden rząd wielkości. Sama siatka ulic, uzbrojenie, kanalizacja, wodociągi, sieć elektryczna, gazowa, oświetlenie, infrastruktura towarzysząca temu wszystkiemu dla populacji 100 tysięcy ludzi to są grube miliardy euro. Organizacja sensownej komunikacji publicznej (tabor, zajezdnie
Jak mnie #!$%@? takie podejście, ostatnio na wypoku popularne - "Co zmieniły te protesty?", "co zmieniły te marsze?", "co zmieniła ta makieta?"


@enzojabol: pytania są bardzo zasadne. Skoro to nic nie zmienia, to może czas zacząć działać inaczej? Czy będziesz dalej walił głową w mur i klaskał uszami, że wszystko ok? Protestowałeś choć raz przeciw władzy?
Wydaje mi się że za 19 mld euro nie ma szans zbudować 100-tysięcznego miasta...


@comrade: Bo ja wiem? Zakladamy ze srednio w kazdym domu/mieszkaniu mieszkaja dwie osoby, czyli potrzeba nam zaledwie 50k mieszkan. z 20mld, daje to nam 400 tysiecy Euro na jedno mieszkanie z infrastruktura. Mysle ze studenci ktorzy wlozyli tyle energii w realizacje projektu, wlozyli jej tez calkiem sporo w analize :)
pytania są bardzo zasadne. Skoro to nic nie zmienia, to może czas zacząć działać inaczej? Czy będziesz dalej walił głową w mur i klaskał uszami, że wszystko ok?


@panjan1111: Są bezzasadne. Protesty zmieniły podejście partii rządzącej do projektu zmian w prawie abrocyjnym. Ta makietka sprawiła, że i ja i ty w Polsce usłyszeliśmy o tym, że austriacki rząd zmarnotrawił taką górę pieniędzy.
@enzojabol: W kwestii projektów to nie problem, szczególnie że to nie polski rząd je forsował. Problem jest w gigantycznych pieniądzach. Ja wiedziałem o pompowaniu kasy w banki od 2008 roku. To są za duże pieniądze. Jak będziesz oponował, to cię wsadzą do psychiatryka jak PO, czy w PRL i będzie po problemie. Albo kulka.