Wpis z mikrobloga

  • 26
#polityka #bekazlewactwa
1. Pojawia się projekt ustawy zaostrzajacej aborcję autorstwa Ordo Iuris
1a) Lewaki: hurr durr Kaczor będzie kazał rodzić niepełnosprawne rzeczy z gwałtu!
1b) Prawaki: spokojnie na pewno go uwalą.

2. Projekt Ordo Iuris zostaje przekazany do komisji.
2a) Lewaki: hurr durr Kaczor będzie kazał rodzić niepełnosprawne rzeczy z gwałtu!
2b) Prawaki: spokojnie na pewno go uwalą.

3. Masowe protesty w całej Polsce w sprawie projektu ustawy zaostrzajacej aborcję.
3a) Lewaki: hurr durr Kaczor będzie kazał rodzić niepełnosprawne rzeczy z gwałtu!
3b) Prawaki: spokojnie na pewno go uwalą.

4. Projekt zostaje uwalony w komisji.
4a) Lewaki: hurr durr zwycięstwo protestów!!!
4b) Prawaki: Przecież do cholery od początku mówiliśmy, że i tak to uwalą.

5a) Lewaki: Ble Ble Ble nowa taktyka, to wszystko dzięki protestom!!!
5b) Prawaki: ( )
  • 30
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wogx Oczywiście, że generalizuje, bo przy takich punktowych wyliczankach zawsze następuje generalizacja. To chyba oczywiste, bo taka jest ich konwencja.
Po obu stronach barykady były osoby i taki i takie. Chodzi dyskurs jaki panował, w każdej z tych grup.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wogx Po pierwsze - nie rozkazuj mi. Możesz sam sobie poczytać prawackie fanpage czy komentarze pod wykopami. Jestem na komórce więc trochę ciężko mi wszystko przekopiować, masz tutaj choćby wypowiedź Kukiza z tamtego tygodnia z sejmu i artykuł wrzucany czesto i gęsto na prawackie FB

Paweł Kukiz:
Zobaczy Pani- zostanie obecna ustawa (której jestem zwolennikiem), wszystkie strony ogłoszą sukces a w między czasie Bufetowa posprząta w papierach, Nowoczesnej pójdzie w górę
  • Odpowiedz
@snow: Sorry za ton wypowiedzi, myślałem że jesteś kolejną osobą która pisze rzeczy bez pokrycia. Ogólna narracja prawicowych polityków, mediów i zwykłych obywateli mówiła o tym że aborcja to mordowanie ludzi (według mnie to sprawa dyskusyjna, ale szanuję zdanie innych) i PiS swoimi głosami (nie swoim projektem - bo to projekt obywatelski) wreszcie to ukróci. Nie śledzę różnych portali 24h/7 i nie spotkałem się z żadną wypowiedzią która przewidywała anulowanie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wogx Już za późno. Poszło na noże. Kilka lat temu tu nawet na ten temat dyskutowałem (po twoim poście nawet starałem sie odkopać ta rozmowę). Pamietam nawet przy jakiej okazji ja osobiście straciłem prawie cały szacunek dla lewej strony na tym portalu i uznałem, że skoro oni nie stosują tutaj żadnych zasad, to nie ma co ich stosować w stosunku do nich.
  • Odpowiedz
@snow: Dla mnie to trochę pójście na łatwiznę. Przez poglądy garstki osób negatywnie oceniasz całą masę ludzi. To tak jakbym miał zacząć wyśmiewać i wyzywać od pedofili chrześcijan, bo zdarzały się przypadki gwałtu wśród księży. Pewne rzeczy dzieją się niezależnie od opcji politycznej, światopoglądu itp.(Na przykład gwałty w parach homoseksualnych które adoptowały dzieci). Mogę zapytać o co wtedy poszło?

@TakbirSrakbir: neuropki oraz część centrum widzą pewne różnice w
  • Odpowiedz