Wpis z mikrobloga

@PanBeton: zawsze zależy od użytkownika. Ja u siebie mam stuff do edycji tekstu, kilka raczej niemałych gierek, netflixa i Horizon Go. Reszta to plankton po kilkanaście Mb. Zdjęć prawie wcale na nim nie trzymam, Mam wolne 3 giga.
@SmellySocks: A, to chyba że :) Ja po roku z iPhonem 4, zraziłem się do wszystkich urządzeń spod nadgryzionego jabłka. Synchronizacja żeby #!$%@? nową piosenkę dorzucić rozjebywała całą listę muzyki, ba - tak zeskanowało że do iPhona mi wgrało dźwięki systemowe Windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tu wyjmuję kartę SD, wkładam gdzie indziej i gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MarianoaItaliano: Może tak, ale urządzenie ma dłuższe życie poprzez długie aktualizacje (3-4 lata), a do tego działa lepiej na baterii niż Androidowe odpowiedniki. Aplikacje też są DOSTOSOWANE do tabletu, a nie są przeskalowanymi aplikacjami ze smartfonów. Google Play leży i kwiczy pod kątem ogólnej jakości aplikacji na tablety. Na przykładzie iPad Pro 9.7 i Xperia Z2 Tablet
@Rupertciak: No zgodzę się, bo apki na jabłuszka są bardziej dopracowane w ogólnym mniemaniu, ale dla typowego windowsiarza, urządzenia z jabłuszkiem to orka na ugorze.

O jeszcze jedno - bez jailbreaka, nie ma co startować z apkami spoza sklepu.

@PanBeton: A to zmienia postać rzeczy. Chociaż wydaje mi się że jak tablet ma HDMI, to też dałoby radę jakoś to ogarnąć.
@MarianoaItaliano: Nie ma potrzeby mieć aplikacje spoza sklepu, chyba ze chcesz pirackie programy. Ale mnie takie cebulastwo nie interesuje i nim gardzę. W ciągu 5 miesięcy przeszedłem na iPhone iPad i Mac i to była najlepsza decyzja w moim życiu. Polecam.
@SmellySocks: Ano widzisz, ja właścicielem iPhone 4 stałem się właściwie przypadkiem, #!$%@?łem swojego HTC w warsztacie i akurat szwagier mówił że tanio odda, bo dostał nowego jabcoka w abonamencie. No to tak wziąłem, właściwie nie zdając sobie sprawy że jest to aż tak inne urządzenie, w którym wszystko jest inaczej i normalne z pozoru czynności jak przesłanie sobie zdjęcia przez Bluetooth czy zgranie muzy z komputera robi się aż tak abstrakcyjne
@SmellySocks: Dla mnie to była najlepsza decyzja w cyfrowym życiu.

@MarianoaItaliano:

A ja mam inne, ważniejsze wydatki niż software. Kredyt na pralkę obecnie spłacam, remont łazienki był po drodze, samochód też na wodę nie jeździ :)


Nie wiem, kim jesteś z zawodu - ja jestem analitykiem finansowym. Ale załóżmy, że jesteś moim lekarzem -> Mam ważniejsze rzeczy na głowie niż płacenie składki zdrowotnej, a w ogole to powinien mi Pan