Wpis z mikrobloga

@SzaniecAlfa: Jeż jest zwierzęciem nocnym. Zapewne tupta na żer. 2. W zależności od wyznawanej teorii prawdopodobnie pochodzimy z rozwiniętego jednokomórkowca który powstał na skutek zderzenia pioruna z oceanem. Jesteśmy ludźmi - ssakami, tożsamość mentalna każdego z nas jest oryginalna i nie można jej określić w sposób zarówno werbalny i nie werbalny. Zmierzamy do ekspansji lub samozniszczenia - ponieważ obecnie nasza cywilizacja osiągnęła poziom rozwoju który pozwala nam na samo-zagładę lub
  • Odpowiedz
@ceflon: Jest to jedna z wielu teorii na temat powstania "życia na ziemi". Ta została jednak w warunkach laboratoryjnych sukcesywnie odtworzona, dlatego póki nie pojawi się lepszą, uznaje ja za sluszną. Google kipi od art. dotyczących tego tematu, warto poczytać ;)
  • Odpowiedz
@SzaniecAlfa:

Dokąd nocą tupta jeż? Ja już wiem. Jeż nie ma żadnego konkretnego celu w swoich nocnych wędrówkach. Wystarczy pozornie błahe zdarzenie - szum liści na wietrze, odgłos przelatującego w oddali samolotu, czyjeś wołanie pośród nocy, a jeż już wie, że tej nocy nie zmruży oka, bo każdy dźwięk, każdy cień majaczący się w ciemności, sprawia że wracają wspomnienia. W dzień wszystko jest w porządku, może śmiać się, chodzić na
  • Odpowiedz
@ceflon: Dokładnie chodzi też o odpowiedni skład mineralny i chemiczny ziemi, wody i atmosfery - najzwyczajniej odtworzono warunki które przypuszczalnie panowały w okresie zalążenia życia na ziemi a następnie przeprowadzono symulacje. Jeśli pytasz o to czy tak faktycznie jest - odpowiem, że potencjalnie udowodniono takie prawdopodobieństwo naukowo jednakże naukowcy nie dysponują "dziesiątkami tysięcy lat" aby obserwować rozwój i ewolucję zalazków które tam powstały. Jeśli bardzo chcesz przeczytać to z naukowej
  • Odpowiedz