Wpis z mikrobloga

Mireczki - nadszedł taki moment w zyciu gdzie niestety, ale musze zakupić jednego z #laptopy Celowałem od dawna w MacBooka Pro, no ale ile mozna czekać...
Moje wymagania sa proste - i7, 16gb ramu, ssd min 256gb, rozdzielczość cokolwiek ponad FHD.
Za to istotna jest dla mnie waga i wymiary - 2cm grubości to max.
Fajnie zapowiadał sie xps 13 dopóki nie okazało sie, ze nie ma wersji 16gb (przynajmniej na stronie della), a potem ze kosztuje tyle samo co MBP a trzyma na baterii krócej.
Trafiłem tez na Lenovo X1 Carbon - tutaj znowu bateria śmiech no o cena, ekhm, trochę przesadzona.

Patrzyłem tez nieco w segmencie 15'' - tutaj nieco lepiej, bo dell xps ma 16gb ale znowu cenowo i bateriowo gorzej niż MBP 15.
Z ciekawych wydziałem tez MSI GS60 Ghost - porządna cena ale i parametry porządne, w cenie MBP wersja z dwoma dyskami, 24GB ramu, dobre gpu (ale to mnie mało interesuje) Ale - bateria - no prosze was, szanujmy sie.

Ma ktos jakieś pomysły? W #xkom po wpisaniu wymagań (w tym wysokość do 21mm) z paru tysięcy zostało chyba 5 xD
Generalnie chciałbym w cenie MBP dostać cos lepszego od MBP, aczkolwiek jak otrze w benchmarkami to wcale złe te stare juz MBp nie wypadają w porównaniu z odpowiednikami XPS...

Przeglądałem fora - nadchodzi siódma generacja prockow intela - ale nie widze niczego co wskazywałoby na rewolucje w segmencie "power".
Co ciekawe poza Dellem i Lenovo nic sensownego nie znalazłem - a co z HP, Asusem czy innymi wynalazkami - odpuścili segment ultrabookow?

Niestety decyzje potrzebuje podjąć w ciagu tygodnia :/

I zawołam #pustulkowelaptopy bo moge xD
  • 3
  • Odpowiedz
Patrzyłem tez nieco w segmencie 15'' - tutaj nieco lepiej, bo dell xps ma 16gb ale znowu cenowo i bateriowo gorzej niż MBP 15.


@M4ks: Mógłbyś kupić outlet, przedłużyć gwarancję do 36 miesięcy NBD w wersji z 6 celową baterią i matową matrycą full hd, po undervoltingu i zmianie pasty powinien już trochę lepiej trzymać na baterii, efekty takich zabiegów możesz zobaczyć na forum.notebookreview.com

a co z HP, Asusem czy innymi
  • Odpowiedz