Wpis z mikrobloga

Lekkich piw, czyli takich poniżej 4% alkoholu, mamy w Polsce niewiele. Jeszcze mniej (bo prawie wcale) mamy na polskim rynku piw o zawartości alkoholu 1% i mniej - i nie mówię tu tylko o scenie piwowarstwa rzemieślniczego. A zalet tego typu piwa, jeśli są smaczne, mają naprawdę sporo - wszak chyba każdy z nas wie, jak to jest być drajwerem na imprezie ;). Jeśli nie ma pod ręką niskoalkoholowego piwa, jesteśmy wówczas skazani w najlepszym wypadku na podpiwek, albo kwas chlebowy, w najgorszym zaś na wodę mineralną. Parę miesięcy temu, w maju, osobom dobrze znającym ten problem pośpieszył na pomoc Browar Kormoran wypuszczając na rynek piwo 1 na 100 - lekkie żytnie american pale ale o deklarowanej zawartości alkoholu na poziomie 1%.

#piwo #beer #kormoran #piwoniskoalkoholowe #pijzwykopem #ocenpiwo #piwnerecenzje
von_scheisse - Lekkich piw, czyli takich poniżej 4% alkoholu, mamy w Polsce niewiele....

źródło: comment_Gn6iYuqjHOtEL2VfOQVMGGFYExo7BMVD.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
no to da się to pić, czy nie? bo to dla mnie największy problem piw niskoalkoholowych. ale pomysł dośc ciekawy, nazwa też.. tak czy siak dziś się nigdzie autem nie ruszam , a to znaczy, że Liga Mistrzów + Pilsweizer = miły wieczór :-)
  • Odpowiedz
@von_scheisse: Zgadzam się, naprawdę dobre piwko. Do tej pory nic mi z bezalkoholowych/niskoalkoholowych nie smakowało - nawet Be Free od Dr Brew zupelnie mi nie podeszło. A tu - bardzo miłe zaskoczenie - ideał dla kierowców.
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: ojojoj zapomniałem, to już się nie powtórzy piwo 1 na 100 jest zajebiste!, nie czuć goryczy, a nawet jak czuć to #!$%@?ć, bo przecież craftowe trzeba zawsze chwalić i nieważne jest czy ci smakuje czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz